Proč se některým ženám vztahy s muži daří a některým ne?


Často bývá příčinou nespokojenost a kritický postoj ze strany ženy. Namísto hrdiny, úspěšného a silného ochránce a dobyvatele žen se pak z muže stává člověk unavený, bez iniciativy a mnohdy i bez nálady. Všichni to známe, jen si někdy klademe otázku, proč taková situace některé ženy postihuje a jiné nikoliv.

Pro mnohé ženy představuje nespokojenost přirozenou a jaksi „samozřejmou“ součást jejich charakteru. A nejvíce tím trpí blízcí i členové rodiny takové ženy. Nespokojenost a kritika se může projevovat nejrůznějšími způsoby.

Někdy se projevuje otevřeně, naprosto nevhodným způsobem, kdy žena řekne například:
— „Nic neumíš, nikdy se ti nic nevede, máš obě ruce levé“. Nespokojenost ženy se mnohdy může projevit i v „zaobalené“ podobě, například tím, že žena neustále srovnává svého muže s muži ostatními.

Třetí nezřídka se vyskytující podobou nespokojenosti je mlčenlivé ignorování. Například nastane situace, že muž něco udělal a žena místo toho, aby ocenila jeho úsilí, trapně mlčí. A na otázku typu: „Tak co, líbí se ti to?“ odpoví „Tak normálně.“

Pokud by žena muže poté, co něco udělal, něco dokázal atd. pochválila, resp. mu dala jasně najevo, že si jeho úsilí váží, nebo mu za to poděkovala, potom by častěji udělal něco, co by se jí líbilo a navíc s větším nadšením. A jejich vzájemný vztah by byl šťastnější a radostnější.

Jak již bylo mnohokrát konstatováno, pokud se vztahu nedaří, je třeba se především pokusit najít příčinu a odstranit ji. Pak je velmi pravděpodobné, že se zbývající negativní stránky tohoto vztahu odstraní samy. S podobnými principy fungování se můžeme setkat také v jiných oblastech života. Například když onemocníme, nemůžeme očekávat, že nás lékař zcela vyléčí výhradně tím, že nám předepíše aspirin nebo jiný druh léku. Obdobně nelze očekávat, že se muž změní a stane se hrdinou, pokud jej bude žena neustále kritizovat či dokonce si na něho stěžovat v přítomnosti jiných lidí. Daleko lepší bude, pokud svého partnera začneme podporovat a snažíme se docílit, aby měl radost z toho, co dělá a jak to dělá. Povede to k tomu, že u něho postupně zmizí negativní asociace typu: „Dělám, co umím, snažím se a každý to kritizuje a moje snažení nikdo nepotřebuje“. Budou postupně nahrazeny pocity typu „Dělám, co umím, daří se mi a moje milovaná žena je na moje počínání náležitě hrdá. To, co dělám, potřebuje, mého úsilí si velice váží a má upřímnou radost z každé maličkosti! V budoucnu bych chtěl udělat ještě další užitečné věci. To, co dělám, mě prostě dokázalo nadchnout!“

Pokud k věci přistoupíte výše popsaným způsobem, bude váš muž stále úspěšnější a to, čím se zabývá, se mu bude dařit den za dnem lépe. Uplyne nějaká doba, a aniž to zpozorujete, stane se váš muž skutečným hrdinou.

==========
Je-li dvěma lidem souzeno být spolu, sejdou se znovu
Jakékoliv vztahy je vskutku možné zlepšit za pouhých 60 sekund – a teď jak na to?

Facebook Adaline.cz