10 charakteristik žen úspěšně spojujících sílu s ženskostí

Mnoho lidí má pojem ženskosti spojen s poddajností a slabou povahou. Jsou dívky, které se cíleně snaží stát silnými, ráznými, průbojnými a nezávislými právě v opozici těmto představám. Jít za skvělou kariérou, mít ostré lokty a nebát se prosadit, dbát na svoji postavu a formu, udržovat si mladistvý vzhled a elegantní zevnějšek, to je pro ně cesta k úspěchu a moci. Možná, že i je. Je to však zkreslené pojetí pojmu „silná žena“.

Aby si žena zachovala ženskost a zároveň byla silná, musí v první řadě věnovat pozornost kvalitám své osobnosti. To znamená neměnit svoji rutinu, ale sebe sama, svoje nitro. Co můžeme říci o ženách, které to umějí?

1. Vědí, že vládnou supersilou.

Tyhle ženy jsou nezávislé. Zvládnou všechno. Mohou se pustit do čehokoli.

2. Vědí, co v životě chtějí.

Právě tohle dělá na lidi ten nejsilnější dojem – člověk, který ví, co od života chce a nebojí se jít za svým snem.

3. Citlivosti a poctivosti si velmi považují.

Takové ženy moc dobře vědí, že přiměřená citlivost a také poctivost jsou k dosažení úspěchu nezbytné. Především poctivost k sobě samé, ať už jde o přiznání vlastních slabin, anebo poznání silných míst.

4. Blízkosti se nebojí.

Nemají strach z blízkosti fyzické ani psychické.

5. V lidech kolem sebe dovedou číst.

Muži ne vždy dokáží pochopit u silných žen jednu věc. Že totiž jsou silné proto, že mají silný a těsný kontakt se svým vnitřním já. Vycítí, když věci nejdou tak, jak mají a něco není, jak být má. Jestliže se při komunikaci s někým necítí dobře, svému pocitu důvěřují a řídí se jím.

6. Váží si lidí kolem sebe a přejí si, aby také oni si jich vážili.

Silné ženy si váží lidí ve svém okolí a očekávají totéž z jejich strany. Rozhodně se však nepřetrhnou, aby si zasloužily něčí respekt. Žijí tak, jak pokládají za správné.

7. Do všeho jdou vždycky naplno.

Někdy mohou tyto ženy působit příliš citově nebo naopak zase příliš chladně. Milují z celého srdce a hrají vabank. Berou si od života všechno, co mohou, a usilovně pracují. Ať se věnují čemukoli, vždycky do toho jdou na sto procent.

8. Znají svoji cenu.

Nezávislá žena se nespokojí s jakýmkoli mužem, jen aby se vyhnula samotě. Potřebuje člověka, který ji ocení a bude ji respektovat tak, jak si zaslouží.

9. Vždycky jsou maximálně pozorné.

Jsou to ženy zvyklé věnovat pozornost drobnostem. Právě proto se jim daří dosahovat úspěchů. Silné ženy nezlomí žádné zkoušky. Věnují všemu plnou, neomezenou pozornost.

10. Své okolí inspirují ke snaze být lepší.

Silné ženy si v životě dokáží poradit se vším, jsou si však vědomy skutečnosti, že nejsou dokonalé. Proto každý den pracují na tom, aby zdokonalily sebe sama, svůj život i život lidí kolem. Ostatní motivují k růstu.

=========
Potřebuji být chvíli sama. Jak si i ve vztahu najít čas jenom pro sebe.
Změnila jsem se. Už umím říci DOST!

Facebook Adaline.cz