14 životních pravidel pro ženy

Ze všeho nejdřív se zbavte iluzí o princi, který přijde, uchopí vás do náruče a přenese vás přes všechny nástrahy osudu. Časem mu v náruči ztěžknete, přestane ho to bavit, pustí vás a vy spadnete jako zralá hruška. Má-li se žena vyhnout smutnému osudu přezrálé hrušky, musí se soustředit nikoli na hledání muže, ale na svůj vlastní sen.

Jak čelit úderu? Hlavní zásadou je zemřít ještě před ním. V smrtelném zápase vyhrává ten samuraj, který je už mrtev. Prožijte v hlavě ten nejhorší možný scénář. A představte si, co budete dělat pak. Přesně a konkrétně si promítejte svoje kroky po porážce. No a potom přetočte film zpátky na začátek a pusťte se do boje.

Když mi říkají: „Ty jsi husa!“, souhlasím. „Jojo“, říkám a dělám to, co pokládám za nutné. Když se do mě někdo naváží, nechám ho být a jdu si dělat svoje. Nikdy nikomu nic nedokazujte. S ničím se nepoměřujte. Tím spíš jsou-li vašimi kolegy muži. To nemůže dobře dopadnout.

Abyste dosáhla harmonie s kýmkoli, musíte jí nejprve dosáhnout se sebou a mít se ráda.

Co dělat? Napovím vám. Učte se snít, klást si vysoké cíle a jít za nimi. A nemít radost ani tak z výsledku, jako ze samotného procesu. Pokud se vám k tomuhle podaří najít a rozvinout v sobě energii, nebude potřeba žádného dalšího úsilí, věci půjdou samy od sebe. Sny, kariéra i láska.

Žena, která je schopna se harmonicky rozvíjet a spojovat v sobě ženský a mužský počátek, žena, která dokáže využít všechno, co se naskytne k vlastní seberealizaci, se stává jedinečnou. Je ojedinělým exemplářem. Pokud opravdu chce, může jím být každá.

Ženu, která vždycky směřuje vpřed a naplňuje své sny a cíle, ocení náležitě každý chytrý muž. Vždycky je v ní něco, co může objevovat a to ho nabíjí.

V začínajícím vztahu musí žena umět výrazně promluvit a vzápětí se změnit v hlupačku. Důležité je umět zcela nečekaně a velmi diplomaticky přecházet z jedné polohy do druhé. Muži jsou nezměrně lekaví, stále mají z něčeho obavy. Jednou je žena moc bohatá, pak je zas moc chudá, je moc hezká nebo naopak. Musíte proto být nepředvídatelná a vést vztah v lehkém a humorem naplněném tónu.

Pokud se muž odmítá změnit, máte volbu: žít s ním takovým, jaký je, nebo si žít po svém bez něho. Jestliže se nemůžete rozhodnout, zřejmě špatně slyšíte sama sebe a problém je ve vás, ne v něm.

Muž nemá být vaším celým světem. Pouze jeho součástí.

Peníze jsou při dosahování úspěchu až na druhém místě. Potřebujete právě tolik peněz, abyste realizovala své nápady. Abyste se každý den neprobouzela s myšlenkou: bože, jak já tu práci nenávidím… ale bez ní umřu hlady!

Stále se učte a vzdělávejte, stále získávejte nové znalosti, rozšiřujte si rozhled. Je to záloha, je to základ, který vám pomůže přežít v těch nejtěžších časech.

Ze zoufalství nemějte strach. Padněte na samé jeho dno. Říkejte si, jaká jste hrozná, nechtějte nikoho vidět, litujte se, zavřete se za staženými žaluziemi. Dva tři dny vydržíte a bude se vám to možná i líbit. V určitý moment toho bude mít organismus dost a řekne: ale vždyť život jde dál!! Neumřeli jsme a venku svítí slunce!! Všechno je OK! A vy vstanete a půjdete dál.

Osud je totiž jako lev. Budete-li se bát, bude na vás útočit. Když zachováte klid, obrátí se tam, kam chcete, aby směřoval.

Irina Khakamada

=========
Většina žen ztratila svoji intuici
Nepřítel ženského osudu

Facebook Adaline.cz