Být šťastná

Štěstí se podobá motýlu. Čím víc se za ním honíte, tím víc vám uniká. Pokud však věnujete pozornost něčemu jinému, přiletí a tiše vám usedne na rameno. Viktor Frankl

Chci být šťastná!? Je to otázka, nebo tvrzení? Nevím, ale často čtu anebo slyším právě tuhle větu. Každý sní o tom, že bude šťastný, zvláště pak ženy. Ale co vlastně znamená být šťastná? Štěstí je pojem relativní. Někdo se spokojí s tím, co má, jiný chce ještě víc a snaží se toho dosáhnout. Pro někoho je štěstím pytel nacpaný penězi, pro jiného skříň plná drahého oblečení a obuvi, další sní o spoustě sladkostí a zároveň o krásné postavě, pro někoho je snem o štěstí zdařilá plastická operace atd. A konečně může být snem o štěstí představa milovaného muže po boku.

Pro začátek by snad tedy bylo nejlepší si jasně říci co nebo kdo by vás skutečně udělalo nebo udělal šťastnou. Možná, že uspokojením některých svých materiálních přání už byste byla šťastná. Nebo když potkáte muže svých snů, budete si jistá, že právě on vás učiní šťastnou. Jenomže věci nám přinášejí štěstí jenom v těch prvních chvílích, co je máme, potom nás nadšení přejde a věci leží na policích a práší se na ně, nebo je někomu darujeme, protože je vlastně nepotřebujeme…

A ani člověk, kterého milujete, vás nemůže „učinit šťastnou“, jednoduše proto, že nedokáže vlézt vám do hlavy a rozluštit tam vaše myšlenky a přání. Z toho pak plynou zbytečné křivdy, neporozumění, prázdnota, odcizení a nepřítomnost i jenom pouhého náznaku štěstí. Určitě vám neodhalím nějaké tajemství konstatováním, že ani materiální blaha ani blízcí a milovaní lidé vás nedokáží udělat šťastnou. To můžete udělat pouze vy sama.

Samozřejmě, že pouhé přání ke štěstí nestačí, je třeba jednat. Nemám tím na mysli, že se máte nějak měnit nebo se dokonce pokoušet přizpůsobit si svět tak, aby se vám více zamlouval, ležel vám u nohou a přinášel vám štěstí… Naučte se jen přijímat všechno, co vás v životě potká, jako dar shůry a tohoto daru si užívat. Zvykli jsme si hodnotit svět prizmatem svých pocitů a emocí, zvykli jsme si všechno soudit. Svět je však čistší a lepší, to jen náš pohled mu dodává cizoty a negativity. Přestaňte všechno hodnotit, přestaňte všechno a všechny soudit a odsuzovat, otevřete oči a srdce, nadechněte se co nejvíc zhluboka a budete se cítit šťastná. Tady a teď. Buďte šťastná a dost. Je to docela jednoduché.

Užívejte si každý nový den, žijte přítomností, žijte teď.

=========
Rozvoj vychází z klidového bodu
Má být žena chytrá nebo moudrá?

Facebook Adaline.cz