Co je nezbytné pro dlouhodobý vztah

Pořádní muži hledají pořádné ženy.

Muži i ženy mívají vztahy krátkodobé i dlouhodobé. Jestliže je v životě místo pro ty i ony, je to vlastně docela dobře.

Je však třeba připomenout, že různý typ vztahu vyžaduje od ženy také různé dovednosti.

Jak nám ukazují zkušenosti, pro vášnivý, avšak nikoli věčný román je zvláště důležitý přitažlivý zevnějšek – to jest vytrénované tělo, velká prsa a pevný zadek.

Ke zdařilému partnerskému soužití je však třeba mít poněkud jiné dispozice. Jaké?

Allan a Barbara Peaseovi, australští odborníci na mezilidské vztahy a komunikaci, kteří vydali spoustu bestsellerů na téma vztahu mezi muži a ženami, jsou si jisti, že s cílem dlouhodobého vztahu muži na ženách hodnotí především čtyři vlastnosti: rozum, pěkný vzhled, osobnost a smysl pro humor.

Podívejme se teď na tyto pojmy blíže.

Pěkný vzhled.
Muži naladění na dlouhodobý vztah mají tímto výrazem na mysli celkový dojem, kterým žena působí. Ten jak známo může spoluvytvářet elegantní oblečení, dovedné nalíčení a celkově pěstěný zevnějšek.

Jakou pravdu měla Coco Chanelová, když jednou prohlásila: „Pokud se žena do třiceti nenaučila být krasavicí, je naprostá husa!“

Být osobností.
Osobnost je velmi bohatý pojem. Někteří muži jím chápou především profesní kvality ženy a svou životní partnerku budou také hledat v prostředí určitých podnikatelských nebo firemních kruhů, mezi takzvanými byznys ladies.

Pro jiné muže je důležitá povaha ženy, zajímá je, zda žena umí mít svůj názor a zda si ho dokáže obhájit. Nepomíjejí ani její zájem o osobní rozvoj.

Ty další pak přitahuje klasika – jemná, citlivá a něžná ženská duše, její schopnost vnímat hudbu, nechat se unášet poezií, romantikou atp. Hlavní je pamatovat si, že pro ženu není důležité jenom tělo.

Rozum.
Na mysli se samozřejmě nemá schopnost z hlavy násobit pěticiferná čísla.

Za chytrou ženu bývají často označovány ženy vyznačující se zvláštním druhem myšlení nebo takzvanou životní moudrostí. Projevuje se například schopností dostat se z jakékoli nepříjemné situace nikoli za pomoci logické úvahy, ale spíše jaksi intuitivně. Schopností urovnávat konflikty, rozhodovat hospodářské otázky, dosahovat některých kompromisů atd. – to všechno se vejde do přání „Aby byla chytrá“.

Smysl pro humor.
Jako perličku uveďme, že tuto vlastnost si stejně tak přejí ženy u mužů. Nicméně pokud jde o ženy, Barbara Peasová charakterizuje smysl pro humor vyžadovaný u nich muži takto: „Smysl pro humor u ženy neznamená, že žena umí neodolatelně vyprávět anekdoty. Vůbec ne. Musí se jenom smát těm, které vypravují muži“.

=========
Žena, která ve vztahu dominuje. Je to přirozené? A může to fungovat?
Klíčové tajemství šťastného vztahu.

Facebook Adaline.cz