Jak má žena bojovat se špatnou náladou

Největší britský dodavatel vitamínů a potravinových doplňků, firma Healthspan z ostrova Guernsey, zorganizoval průzkum špatné nálady. Do studie bylo zapojeno tisíc mužů a žen a předmětem byla otázka, proč a jak často mívají ženy a muži špatnou náladu. Výsledky byly opravdu zajímavé. Podle nich má průměrná žena špatnou náladu po dobu odpovídající celkem deseti dnům v roce. To znamená 240 hodin.

Špatná nálada občas potrápí každého, ženy stejně jako muže. Ženy jsou daleko emotivnější než muži a navíc v sobě na rozdíl od mužů emoce nedrží, dávají jim průchod. To ovšem neznamená, že jedno je špatně a druhé dobře. Znamená to pouze, že špatná nálada u žen mnohem viditelnější. Na ženské nálady také muži často roztrpčeně poukazují.

Existují jistě i příjemné emoce, ty špatné však v žádném případě není dobré v sobě dusit. Mají v sobě energii, kterou můžeme využít k něčemu dobrému. Nejlepší je zaměřit ji správným směrem, na něco užitečného, abychom nikomu neublížili.

Určitě hodně záleží na tom, co konkrétně nám náladu zkazilo. V každém případě však není dobré se stavu zachmuřené mysli poddávat. Neztrácejte činnorodost. Zazpívejte si, nebo si pusťte oblíbenou písničku. Můžete si zacvičit nebo si jít zaběhat. Dejte se do uklízení. Zadovádějte si na zemi se psem. Zatančete si. Uvařte něco dobrého. Otevřete okna dokořán. Zkrátka neseďte a nevraštěte čelo.

V našem článku si povíme něco o tom, jak by ženy měly se špatnou náladou bojovat, jak si náladu mohou zlepšit anebo ji zaměřit jinam takovým způsobem, aby to neublížilo ani ženě samotné ani lidem kolem ní. Často se totiž stává, že když člověka ovládnou negativní emoce, není schopen myslet na nic jiného než na sebe a ubližuje všem okolo. Zadržovat projevy svých emocí a dusit je v sobě ovšem taky není dobré a mohlo by to ohrozit naše zdraví.

Nejlepším způsobem jak odvést pozornost od toho, co nám náladu zkazilo, je věnovat se některé oblíbené činosti nebo práci. Není ani tak důležité, co to bude, hlavní je, aby vás ta činnost těšila a aby se vám líbila. Nálada se vám začne postupně zlepšovat, jednoduše na ni zapomenete a negativní emoce vymizí samy o sobě. Hlavní tedy není to, čemu se věnujete, co děláte a s čím pracujete, mnohem důležitější je, zda vám to přináší radost. Každý člověk navíc najde v životě dost věcí, které ho mohou těšit a zároveň mu přitom být zdrojem příjmu. Byznys založený na činnosti, kterou má člověk rád, bývá ten nejúspěšnější a nejvýnosnější. Budete-li se zabývat tím, co máte rádi, nebudete se zbytečně dál trápit špatnou náladou. Nebudete na ni mít čas a hlavně vaše pocity štěstí budou mnohem silnější. Nejlepší je vždycky proměnit problém v úkol a najít jeho řešení. Špatná nálada totiž velmi často bývá také důsledkem nahromadění problémů, které jsme odkládali na zítřek.

Věnujte se sportu

Ke zlepšení špatné nálady se nejen ženám výborně hodí sport. Pokud ještě nemáte, najděte si oblíbený druh sportu, při kterém se vám z hlavy vypaří všechny trable. Spojíte tak příjemné s užitečným. Kromě lepší nálady budete mít štíhlejší a pevnější tělo. Kolo, gymnastika, aerobik, plavání nebo společenský tanec při temperamentní hudbě, to všechno vám zajistí spoustu endorfinů a tím i lepší náladu.

Nezapomínejte na odpočinek

Jste-li přetažená z práce, není se co divit, že máte špatnou náladu. Pracovní úsilí musí mít své meze. Dlouhodobé přetížení hrozí následky daleko nepříjemnějšími než je pouhá špatná nálada. Držte se pravidelného rozvrhu, prokládejte práci sportem, odpočinkem, střídejte zátěž. Mezi prací se vždycky můžete krátce protáhnout nebo se jít na deset minut projít.

Naučte se radovat z maličkostí

Dívejte se kolem sebe. Objevujte svět maličkostí, které nvám na tváři dokáží vyvolat úsměv. Pták na větvi, svěže zelený lístek, který se klube na svět, rozesmátá dětská tvář nebo zářivě červené auto, to všechno vás může zaujmout a přinést vám radost. Hledejte ji kolem sebe a s údivem zjistíte, že je jí kolem vás plno. Jen ji uvidět.

Naučte se mávnout rukou

A mezi námi děvčaty, takzvaný důvod ke špatné náladě je kolikrát úplná lapálie. Nestojí ani za povzdech, natož za špatnou náladu. Spoustě věcí se můžete dokonce zasmát. Například když se špatně vyspíte, je to jistě věc nepříjemná. Kruhy pod očima, záda jako přeražená, musíte potlačovat zívání a na poradě vám málem padá hlava. Myslíte ale, že špatná nálada vás osvěží? Probere? Daleko lepší je pěkně zhluboka se desetkrát nadýchnout, opláchnout si obličej studenou vodou a udělat na sebe do zrcadla pár ksichtíků. Ono to rčení o komárovi udělaném z velblouda má něco do sebe. A pokud nejde o zdraví, jde často spíš o toho komára.

=========
Žena, pro níž se člověku chce žít
Proč když se lidé hádají, křičí?

Facebook Adaline.cz