Pokud chce muž odejít, nedržte ho a nepřemlouvejte

Nikdy nikoho neuprošujte, aby vás miloval. Jednoho dne se vaše věta: „Jak mě mohl nechat?“ změní v jinou: „Dobře, že mě nechal.“

Každá z nás touží po stabilním a pevném vztahu. Jenomže bohužel ani zdaleka vždy nepotkáváme právě toho muže, kterého jsme si v představách vysnily. Konec konců, od toho jsou to přeci představy…

Každý, kdo svého partnera vidí jako jakýsi ideál, je nakonec zklamán. Totéž platí o ženách skálopevně přesvědčených, že ten jejich mužský je prostě dokonalý a nikdy, nikdy, nikdy by mu ani na mysl nepřišlo odejít a změnit zaběhaný život.

Přicházejí ovšem chvíle, kdy si muž zkrátka a dobře potřebuje odpočinout právě od toho zaběhaného života a navyklého prostředí. A někdy chce odejít navždy. Pokud k tomu dojde, je vždycky tím nejlepším východiskem nechat ho jít a nepokoušet se ho udržet všemi možnými i nemožnými způsoby.

Skutečnost, že někdo s vámi nehodlá nadále zůstat, naprosto neznamená, že je s vámi něco v nepořádku. Prostě se k tomu druhému nehodíte.

Možná jste naopak na počátku vztahu byla přesvědčena, že se k sobě hodíte přímo ideálně. A je klidně možné, že on si to myslel také. Jenomže časem se všechno změnilo. Život se mění a city a touhy rovněž. Možná jste oba v tomhle vztahu nešťastní. Možná je nešťastný jen jeden z vás. A ať je to jak chce, bude nepochybně hledat způsob, jak tento vztah ukončit.

Požádal vás partner, abyste si dali ve vztahu pauzu? Nespěchejte hned se závěry. Smiřte se s tím, že on to zkrátka potřebuje. A zachovejte se tak, jak vás o to žádá.

Ten, koho milujete, odešel navždy, a vy už jste si nevyhnutelnost této události uvědomila? Nedá se nic dělat, teď se především musíte postarat o svoje emocionální a fyzické zdraví. Po rozpadu vztahu se některé ženy zavírají doma a užírají se lítostí k sobě samé. Jiné se propadnou do naprostého zoufalství a nevědí, jak dál žít. A další jsou přesvědčené, že jejich život skončil. Takhle však se sebou zacházet nesmíte.

Tady je několik postupů, které vám pomohou přežít toto osobní drama a přenést se přes ně bez těžkých následků. Jen vy sama se o sebe dokážete postarat. Nikdo jiný to ostatně neudělá.

  1. Přesvědčujte samu sebe o tom, že to bylo jenom k dobrému. Čas ukáže, že to tak opravdu bylo.

Všichni víme, že Vesmír má s každým z nás své plány. Může se nám zdát, že to, co se nám přihodilo, je přímo antická tragédie, ve skutečnosti ale nevíme, co na nás v budoucnu čeká.

Možná, že právě tento rozpad vztahu a rozchod změní váš život zásadním způsobem k lepšímu. Možná se zkušenost, kterou jste tak bolestně získala, stane vaší výhodou. No ano, to, co se stalo, vám způsobilo a nejspíš ještě působí bolest, ale tím, že to přežijete, se stanete silnější a lepší. Zpočátku je těžké se v tomhle všem vyznat. Ti, kterým se to podaří, nakonec v životě nabydou skutečného štěstí.

  1. Meditujte, nebo cvičte cviky, které vám pomohou uvolnit se.

Meditace je vůbec nejúčinnější způsob, jak se zbavit vše pohlcujícího smutku. Právě ona vám pomůže pochopit, že jste výš, než to, co se přihodilo, že jste nad tím, co se teď kolem vás děje.

Meditace člověku umožňuje zachovat si spojení s vlastní duší a uvědomit si, že život znamená daleko víc než jeden nevydařený vztah.

Zkuste se věnovat józe. Zlepšuje krevní oběh, napomáhá dobrému držení těla, kladně se projevuje na stavu svalstva a na vaší celkové fyzické i emocionální pohodě.

  1. Začněte se věnovat tomu, co ráda děláte.

Můžete se pustit do činnosti, která vás zajímá a máte ji ráda. Může to být cokoli. Sport nebo nějaká tvůrčí činnost – kreslení, pletení, vyšívání, můžete začít chodit do kurzů tance, číst knihy, chodit na výlety nebo navštěvovat oblíbené restaurace. Dělejte zkrátka to, co vám přináší potěšení a odvádí myšlenky od toho, co prožíváte nebo jste prožila. Právě tohle je to, co v tuto chvíli potřebujete.

  1. Stýkejte se s přáteli.

Říkává se, že čas je nejlepší lékař. O smíchu to platí stejně. Právě proto je třeba setkávat se s přáteli, z celého srdce se s nimi zasmát, bavit se věnovat se společné činnosti. Nedovolujte si ustavičně plakat. Zasmutnit si, to ano, to je normální. Smutek vás ale nesmí pohltit, nesmí se změnit v depresi táhnoucí vás ke dnu. Věnujte čas blízkým lidem, které máte ráda a kteří mají rádi vás, takovým, kterým můžete důvěřovat. A na celé kolo se s nimi smějte.

=========
Muž a žena — tajemství šťastné rodiny
Co je nezbytné pro dlouhodobý vztah

Facebook Adaline.cz