Pokud chcete vzájemný vztah zachovat, potom skoncujte s praktikováním následujících 6 věcí

Někteří lidé jakoby záměrně narušují vztahy, přičemž si vykonstruovávají důvody, proč ten který vztah zanikl.

1. Přestaňte myslet na to, že vztahy mezi lidmi nejsou věčné

Pokud vstupujete do nějakého vztahu a myslíte si, že tento vztah je odsouzený k zániku, je velice pravděpodobné, že tento vztah skutečně zanikne. Pokud pevně věříte tomu, že jako dvojice nedokážete ustát nejrůznější zkoušky osudu během času, pak budete hledat nejrůznější argumenty, které tuto skutečnost potvrdí. A aniž si to třeba uvědomíte, budete dělat všechno pro to, aby se váš vztah rozpadl. Skutečně k tomu dojde a vy si řeknete. «Tušila jsem, že se mnou nakonec nezůstane».

2. Přestaňte s hraním

Nastane situace, že se zlobíte, je vám smutno, zkrátka: „bolí vás duše“. Váš partner se vás zeptá: „Stalo se něco?“ A vy potom buďto odpovíte, že nic a nebo začnete křičet. Jsou to takové hloupé hry, které však mohou vašemu vzájemnému vztahu značně škodit. Za dané situace bude mnohem lépe, když si spolu o vzniklé negativní situaci promluvíte, vzájemně se vyslechnete a všechno si vysvětlíte; to je mnohem schůdnější cesta k nalezení řešení. Hněv je ze vzájemného hovoru lépe odklidit; je to totiž jedna z emocí, jež na váš vzájemný vztah působí velmi negativně.

3. Také byste si neměla myslet, že „jedna láska stačí“.

Dvojice lidí, které procházejí nejrůznějšími životními epizodami, příznivějšími či méně příznivými, toho prožijí mnohem více než pouhou vzájemnou lásku. Líbí se sobě navzájem, prožívají vzájemnou náklonnost, chvíle radosti, uspokojení, mír, přátelství i další emoce.


4. Dobré je nežárlit

Pokud vašemu partnerovi není možné důvěřovat, vzniká otázka, proč jste s ním dosud byla resp., jak jste s ním do dnešního dne dokázala vydržet.

Naproti tomu, pokud je takový, že si důvěru zaslouží, nicméně se u vás vyskytly problémy v důsledku nevěry v předchozích vztazích, bude dobré, když na počátku získáte klid a přesvědčení o tom, že se podobná situace již opakovat nebude. Pokud na vás žárlí váš partner a vy jste mu k tomu nezavdala příčinu, bude na místě, když od něho odejdete. Žárlivost není láska, nýbrž příznak ambic a ponížení – to vše je pro vzájemný vztah škodlivé. Základem pro budování pevných partnerských vztahů je totiž vzájemná důvěra.

5. Nespokojujte se s tím, když získáte méně, než si přejete

Vzájemné vztahy jsou založeny na rovnováze sil. Každý z partnerů má své silné stránky, které ten druhý již nemá. Pokud akceptujete někoho, kdo odpovídá vašim požadavkům, znamená to, že se s takovou situací de facto smiřujte. Tento stav věci však nikdy nikomu k pocitu štěstí nepřispěje. Atributem „úspěšných“ dvojic je to, že si partneři váží jeden druhého, mají se rádi a navzájem oceňují své dobré vlastnosti.

6. Nemyslete si, že k tomu, abyste byla šťastná, potřebujete ještě někoho dalšího

Přestaňte s čekáním a začněte konečně žít naplno: najděte si přátele, buďte jedineční ve své práci, cestujte, pečujte o svoji postavu, zajímejte se o zdravou výživu a konečně – zažijte pocit štěstí a harmonie. Partner, kterého hledáte, rozhodně nesní o tom, že bude mít vedle sebe nějakou nešťastnou a osamělou chudinku. Ale v okamžiku, kdy začnete být samostatná, a začnete o sebe pečovat, je velice pravděpodobné, že upoutáte pozornost lidí, kteří vás budou mít rádi resp. budou chtít s vámi komunikovat.

=========
Proč se některým ženám vztahy s muži daří a některým ne?
Je-li dvěma lidem souzeno být spolu, sejdou se znovu

Facebook Adaline.cz