TOP 10 škodlivých ženských programů

Proč že mluvíme o programech? Protože ženy jimi přitahují muže, který bude jejich programu nebo programům dokonale odpovídat. Bude odrážet jeho či jejich podstatu a dokazovat správnost ženina přesvědčení. Ženy zpravidla bývají nositelkami několika programů, které vyplývají jeden ze druhého a vzájemně se posilují a utvrzují.

10 nejškodlivějších programů.

1. Já sama (odsud pak – mohu se spolehnout jen sama na sebe, když to neudělám já, neudělá to nikdo).

2. Muži jsou slaboši (a odsud muži nic nezvládají, ručičky jim jdou dozadu, případně mají obě levé, při prvním problému se vzdávají).

3. Muži jsou děvkaři (odpusťte hrubé slovo – a odsud přesvědčení, že jakýkoli vztah s mužem je v permanentním ohrožení, dříve nebo později stejně skončí a z mužovy strany lze očekávat pouze podrazy).

4. Muž nemůže být ten hlavní (protože já musím všechno řídit a rozhodovat sama, pokud mu něco svěřím, určitě to udělá špatně. Pouze já vím, co je pro mě dobré, on o tom nemá ponětí, proto ani neumí za nás oba rozhodnout tak, abychom oba byli spokojeni.

5. Mužům se nedá věřit – alespoň pokud jde o city a hluboký vnitřní vztah (odsud vyplývá, že je muž schopen kdykoli vás zradit a všeobecně pokud jde o muže, je třeba veliké opatrnosti).

6. Muži ženám nerozumějí (odsud vyplývá: nebudu se pokoušet něco mu vysvětlovat a vytvářet nějaký hluboký důvěrný vztah).

7. Všichni muži jsou k ničemu (přičemž fakt, že někteří muži jsou úspěšní, je zcela vědomě ignorován – a odsud přesvědčení: nikdy se mu nic nepodaří).

8. Mužům nejde nic svěřit – ve smyslu řešení nějaké otázky (a odsud plynoucí jistota, že určitě udělá něco jinak, než je třeba a nic nedokáže udělat normálně a efektivně).

9. Já to vím líp (odsud pak – nebudu ani poslouchat jeho názor, stejně nic pořádného neřekne, udělám si to po svém).

10. Žena muže k životu vůbec nepotřebuje (odsud vyplývá: vždycky se obejdu bez muže, já mohu bez muže klidně prožít celý život, to akorát ženská podstata je přitahována k mužské, touží realizovat se v rodině). Daný program předurčuje vysokou pravděpodobnost, že se žena nerealizuje «v rodinném životě» , protože život ji v jejím přesvčení bude utvrzovat – nebude přitažlivá pro muže stojící o seriózní vztah.

A tytéž programy s «opačným znaménkem»:

1. Říkám si mužům o pomoc a podporu. Svět mi dává vše, co potřebuji. Důvěřuji životu. Jsou však otázky, s nimiž je lepší obrátit se na muže, protože oni jsou při jejich řešení lepší/rychlejší.

2. Muži jsou silní. Síla patří k jejich přirozenosti, je její součástí. Dokáží si poradit s každou těžkostí.

3. Existují spořádaní muži, kteří si váží ženy i vztahu s ní, s nimiž se žena cítí lehce a v pohodě – to je první stadium. A druhé – muž se ke mně chová podle mých vlastních představ o sobě samé. Vím, že mám velkou cenu, mám se moc ráda, vím, že mám být na co pyšná a jsem se svým životem velmi spokojená (s takovým životním postojem k sobě a priori přitahuji ty správné muže).

4. Ve vztahu postupuji první místo muži, protože si ráda užívám pocitu že jsem «ukrytá za zdí», chci cítit bezpečí, jeho oporu a pomoc – a to jsou nezbytné podmínky pro to, aby bezpečí, opora a pomoc z jeho strany skutečně existovaly.

Hlavní či první – to neznamená, že se mu podřizuji. Tady o nějakou podřízenost nejde, protože o ní vůbec nemá ve vztahu jít. Znamená to dovolit mu projevit svou mužskou podstatu, svou přirozenou snahu vést a navíc to znamená i jistou lehkost, protože se tak zbavím mnoha otázek.

5. Mužům se dá důvěřovat. Vždycky vycítí, když žena potřebuje pomoc, vždycky jsou ochotni jí pomoc prokázat, něco pro ni udělat. Jestliže důvěřuji já, důvěřuje také on. Jenom tak se dá vybudovat dlouhodobý šťastný vztah.

6. Muži velmi touží ženám porozumět, protože se snaží o jejich štěstí. Proto když muž něčemu náhodou nerozumí, vysvětlím to, protože chci, aby se náš vztah rozvíjel a prohluboval.

7. Muži jsou schopni dosahovat těch nejvyšších vrcholů, protože tím vyhovují hlasu přírody. Proto pro mě platí «budu-li po tvém boku, budeš ten nejsilnější», proto udělám maximum, aby ses mohl realizovat. Nejen že ti v tom nebudu překážet, ale budu tě povzbuzovat svou pevnou vírou v tebe a tvůj úspěch.

8. Muži si snadno poradí s řadou otázek a úkolů, protože to je svět jim vlastní, je jejich přirozeností rozhodovat, řešit a dosahovat. A když se zmýlí, nebudu mu nic vyčítat a nebudu tomu ani věnovat pozornost. Je to jeho způsob rozvoje a posilování vlastní mužnosti. Vím, že nakonec dovede každou věc k dokonalosti.

9. Líbí se mi radit se o věcech s mužem a žádat ho o pomoc. Dává mi to pocit, že jsme jeden tým, že nás to spojuje ještě těsněji. Muž na sebe rád vezme nějakou povinnost své ženy, rád navrhuje varianty řešení, rád rozhodne. Otevřeně posuzujeme všechno, společně rozhodujeme, přičemž každá strana bere v úvahu zájem té druhé. O všem se dá domluvit.

10. Muže k životu prostě potřebuji, protože chci vybudovat šťastnou rodinu, chci milovat a být milována. Mám v sobě spoustu něžnosti a vnitřního tepla, které chci dávat svému milovanému partnerovi. Nechci vždycky všechno rozhodovat sama, chci vedle sebe cítit pevné mužské rameno. Muže, kterému mohu důvěřovat. Na kterého se mohu spolehnout. Dělám mu místo – aby se vedle mě mohl objevit.

=========
Lásku si nemůžeme zasloužit
Přestaňte snít o dokonalosti a berte se, jací jste

Facebook Adaline.cz