Žila byla jedna dívka…

Žila byla jedna dívka. Stále utíkala před depresí. Do práce, z práce, za sportem, ke studiu, do mužské náruče. Jednou však, jak tak běžela, uklouzla a upadla nadlouho do deprese. Ležela a ležela, až se dost naležela a stala se výtvarnicí. Od té doby dívka už nikam neutíká, pěkně v klidu sedí a tvoří olejomalby.

***
Žila byla jedna dívka. Myslela si, že řídí celý svět. Jenomže se ukázalo, že se jen strašně usilovně snaží řídit něco, co na ní vůbec nezávisí.

***
Žila byla jedna dívka. Myslela si, že je šťastná díky mužům, kvůli kytkám a motýlům. Pak se ukázalo, že je prostě šťastná.

***
Žila byla jedna dívka. Přišla na svět nehezká. Poplakala si nad sebou, poplakala, a pak se rozhodla, že o sebe bude pečovat, jako by byla hezká. Pěstila se a česala, kupovala si dárky, oblékala se do krásných šatů. A tak žila a žila, až se vdala. Muž jí sundal krásné šaty a ukázalo se, že pod nimi je také krásná.
Nikdo se tomu nepodivil, jenom ta dívka.

***
Žila byla jedna dívka. Nikdo si s tou dívkou nechtěl hrát. Dívka byla moc a moc smutná, dokud jí nedošlo, že to ona sama si s nikým nechce hrát. Tak si hrát začala.

***
Žila byla jedna dívka.
Jednou byla moc unavená.
Seděla a přemýšlela, co by měla dělat.
Jenomže dělat zrovna nebylo třeba nic.

***
Žila byla jedna dívka. Vždycky na všechno připravená, vždycky měla pravdu, vždycky byla ve všem první, vždycky dodržela dané slovo, vždycky šla příkladem. Zkrátka to s ní nebylo k vydržení.

***
Žila byla jedna dívka. Moc a moc se trápila a psala o tom ve svém oblíbeném blogu. Potom se trápit přestala. Načež se ukázalo, že nemá o čem by v tom blogu psala. A krom toho se jí ani nechtělo. Bylo jí líto času.

***
Žila byla jedna dívka. Jednou se rozhodla mít co nejdříve děti. Ale co nejdříve se jí to nepovedlo. Zato pomalu to vyšlo úplně super. Čtyřikrát.

***
Žila byla jedna dívka. Jednou jí někdo řekl, že je hlupačka, že to nemá v hlavě v pořádku a poslali ji do učení k velikým ženám.
První veliká žena však byla příliš zaměstnaná, pořád se strefovala nití do jehly. Druhá se zase celý den máčela ve vaně, ani se dívce neukázala. Ta třetí po celé dny jen tancovala tarantelu a zplna hrdla se smála.
“Hlupačky, nemají to v hlavě v pořádku!”, pomyslela si dívka a uklidnila se.

***
Žila byla jedna dívka. Jednoho dne si uvědomila, že je šťastná.
A teď vysedává večer v kuchyni a neví, co si s tím štěstím počít.

Aglaia Dateshidze

=========
Čím se zralá žena liší od ženy citově závislé
Jak najít lásku k sobě samé ? Postoj ženy bohyně

Facebook Adaline.cz