5 důvodů proč ženy s věkem krásní

V čem spočívá skutečná krása té hezčí poloviny lidstva?

Současná společnost si dělá velké starosti s «věčným mládím». Přesněji – je jím doslova posedlá. Každá žena se snaží uchovat si mladistvý zjev co možná nejdéle. Ale v čem spočívá skutečná krása té hezčí části lidstva? O tom hovoří náš článek…

– Řekni mi, Učiteli, jak dlouho ještě budu čekat na zázrak? Kdy už se konečně stane? Odpověz, Pane. Musím ještě dlouho čekat? Kdy to bude?

– Budeš-li čekat, nebude to nikdy.

Tenhle kratičký příběh mi umožnil pochopit, že štěstí navštěvuje ty, kdo umějí NEčekat. Kdo nenastolují podmínky a požadavky. Kdo kdysi o cosi požádali Vesmír. A pak v pohodě a klidu žili, s hlubokým vědomím v duši, že to nakonec bude tak, jak o to žádali.

Pochopila jsem, že štěstí, stejně jako krása, přichází za těmi lidmi, kteří umějí žít. Prostě v pohodě žijí, nepočítají dny ani vrásky, které jim přináší čas. Umět se uvolnit, být v klidu a normálně žít, to je to, co je třeba. A pak je všechno dobré.

Před dvěma lety provedli britští sociologové zábavný průzkum. Vyptávali se mužů a žen, jaké jsou podle nich součásti ženské krásy.

Možná vás překvapí, že 70 procent mužů prohlásilo, že to hlavní, čeho si u ženy všimnou, je sebejistota. Právě ona dělá ženu přitažlivou.

Nejspíš nebudete nic namítat proti tvrzení, že sebejistota přichází s věkem. Když člověk zapomene na mindráky, nevymačkává si uhry před zrcadlem a nepláče v koupelně, až má oči červené jako králík. Když se přijme takový, jaký je. A konečně se sám se sebou cítí dobře.

Ale pokračujme.

47 procent mužů také řeklo, že je pro ně důležitý pocit, že žena má svůj styl. Jemu také věnují pozornost nejdřív. A kdy žena získá svůj styl? Když se naučí vidět, že tenhle svetr ji dělá příliš mohutnou, tyhle kalhoty se sem vůbec nehodí a přes ramena bude skvělé si dát tuhle šálu, protože perfektně podtrhne jemnou narůžovělost tváří. No správně, smysl pro styl a vkus rovněž narůstá s věkem.

Můžete mi oponovat, samozřejmě. Pak se tedy jděte podívat na svoje staré fotky. A vzpomeňte si, kolikrát vám dobře poradila a zachránila vás před trapasem maminka, když jste se rozhodla být „in“. Nebo kolikrát jste ji neposlechla nebo se s ní neradila a musela pak snášet jízlivé poznámky a kosé pohledy.

Já mám své vrásky kolem očí ráda – připomínají mi, co jsem se v životě nasmála. Ženy prostě s věkem krásní. A není na tom vůbec nic divného. Nejvíc vrásek mám od společného smíchu se svým mužem. Člověka s větším smyslem pro humor aby pohledal. Věřím, že se spolu ještě něco nasmějeme!

Tyhle své vrásky bych nevyměnila za nic na světě. V životě bych se jich nepokoušela zbavit nějakým anti-age krémem. Právě tyhle vrásky mě dělají hezkou. Neuklízejte ještě ty staré fotky, ještě si je budem chvíli prohlížet… Já osobně se na svoje nedokážu dívat bez úsměvu nebo beze smíchu. Jsem to opravdu já? Vypadám tu jako mokré štěně. Vůbec si nejsem podobná. A tadyhle, to je na vysoké. Kdo mi asi poradil tenhle účes? Kde jsem k němu přišla? Vypadám, jako když mám na hlavě kastrol. Dneska se mu musím smát. Protože dneska mám v sobě vnitřní jistotu.

Jeden můj známý vždycky, když mi přeje k narozeninám, dodává: „Věk je jenom číslo. Prostě ho neřeš“. Načež se oba smějeme. On proto, že může svůj věk opravdu nechat plavat – je mužský a navíc o několik let mladší než já. A já proto, že pro mě je věk opravdu jenom číslo. Které nic neznamená. To dneska vím už jistě.

Dnes už vím, že krása každé z nás vykvétá individuálně. A projeví se v různém věku. Neměnným pravidlem však je, že stimulátorem tu může být několik důležitých momentů. Ty se dokážou stát jakýmsi kouzelným posledním tahem štětcem, který krásu dotvoří, zvýrazní, odhalí.

V každém případě si vždycky pamatujte, že vás v tomto ohledu ještě mnohé čeká. S každým rokem budete krásnější a krásnější, ať vám lidé kolem vás dávají znát cokoli a ať má vaše kosmetička jaké chce připomínky.

1. Krása přichází s narozením prvního dítěte.

Žena začíná doslova vnitřně zářit. Těžko se to vysvětluje, jako by poznala něco silného, nevídaného, nějaké tajemství, které zná jen ona sama. To vnitřní záření ji dělá nenapodobitelnou. Často se lidé za takovou ženou ohlížejí. Pokud jste ještě nerodila, ale plánujete dítě, poznáte to sama. Zaplaví vás příval neuvěřitelných pocitů. Nejen láska a vděčnost, ale také hrdost na to, že jste žena. Že jste na svět přivedla nový život.

2. Krása přichází po velkém zklamání.

Divíte se? Nad tímhle jsem fakt dlouho přemýšlela. Ale je to tak. Ženy, které prošly nějakou závažnou krizí a dokázaly se z ní vzpamatovat, jsou jaksi hlubší. Už se nedají jen tak utáhnout na vařené nudli. A nebudou se hloupě chichotat jako školačky.

Zbavují se infantility, onoho hraní na malou holku, které mužům tak leze na nervy. Nejspíš se shodneme, že přestárlé týnejdžerky působí hloupě. Žena, která si prošla bolestnou zkušenost, ví své. Působí vědoucně i tajemně. Láká to k ní a vzbuzuje zvědavost.

  1. Krása přichází, když potkáte toho svého.

“Teda Andulko, tobě to dneska sekne! Doslova záříš”. Dodnes si pamatuji tuhle poklonu své kolegyně na vysoké. Potkala jsem ji, když jsem běžela na rande s mladíkem, do kterého jsem byla bláznivě zamilovaná. A on byl zamilovaný do mě. Právě ten pocit, to vědomí jeho lásky mi dodalo vnitřní záři. Získala jsem víc sebejistoty.

Věděla jsem, že líbím muži, kterého si musela všimnout každá. Byla jsem šťastná. To znamená krásná. Ti správní muži pomáhají ženě dostat se ze své kukly, roztáhnout křídla a ukázat všechny jejich nádherné barvy. S milujícím mužem je každá žena vždycky hned o celý řád hezčí.

4. Krása přichází, když se začneme mít rády.

Ano, mít rády. Ne se rozmazlovat, šišlat na sebe do zrcadla a všelijak se piplat, ani se na nic nevymlouvat, když uděláme botu. Ale mít se rády. To není vůbec snadná věc. A mladé dívky ji v plné míře nezvládají. Je to umění, které se rodí s věkem. V životě ženy je to možná ta nejdůležitější věc. Naučit se jí je nezbytné.

Naslouchat sama sobě, umět rozkrýt své silné stránky a nestrkat zbytečně do popředí ty slabé. Když nás přepadne smutek, neběžet plakat na rameno kamarádce, ale posedět si o samotě doma. Když jsme samy se sebou spokojené, nechlubit se tím na každém rohu. Síla lásky k sobě samé je věc velmi individuální. Avšak krajně potřebná každé ženě. Bez ní nikdy nemůžeme být šťastné.

5. Krása přichází, když žena nabyde klid.

Podívejte se na fotografie Moniky Belluciové. Jak klidně, vyrovnaně a sebejistě působí. Člověk je nadšen nejen její krásou, ale životním postojem, který z ní vyzařuje. Krása nemá v oblibě hysterické výstupy. Je dobře, že si je odbydeme v mládí. Je dobře, že s vějkem jsme konečně schopny ovládat své emoce. Klidné a vyrovnané ženy působí vždycky dojmem vítězek. A vždycky budí pozornost.

Věk, to jsou pouhá čísla, která o ničem nic neříkají. Zeptáte-li se mě, zda bych se chtěla vrátit o deset lez zpátky, odpovídám jednoznačně: ani za nic. Konečně jsem se naučila harmonicky vycházet sama se sebou. Naučila jsem se mít ráda sama sebe. To mi dalo sebejistotu.

Mám se ráda taková, jaká dnes jsem. I svoji minulost, uplynulý čas, který se dnes už lehce projevuje na mé tváři v podobě vrásek. Se svými zkušenostmi, které mi možná prokvétají ve vlasech.

V žádném případě se však ničeho nezříkám. To všechno mi dalo sílu být sama sebou, taková, jaká jsem. Být sebejistou. Samostatnou.

Mějte se rády, jste krásné! Mějte se rády v každém věku. V každém věku a každý rok o něco víc. Buďte klidné a šťastné. A nezapomeňte, že věk je jen číslo, které o ničem nic neříká.

=========
Žila byla jedna dívka…
Čím se zralá žena liší od ženy citově závislé

Facebook Adaline.cz