Jak barva oblečení ovlivňuje náladu

barva_obleceni_ovlivnuje_naladu

Vnímání barvy je podmíněno zvyky, kulturními tradicemi a také samou přírodou. Červená například zvyšuje tepovou frekvenci. Barvy oděvu jsou schopny olivnit naši náladu, stejně tak jako to, jak nás vnímá okolí.

Podívejte se, jaké emoce může která barva vyvolat, jak působit harmonicky na okolí a zajistit si skvělou náladu.

Červená

Červená barva není nic jednoduchého, musíme se k ní odhodlat a zvolit k pleti jdoucí odstín. Červené oblečení budí dojem sebejistoty a přitahuje pozornost okolí. Spojení červené a černé je už dlouho klasické. Bílá nebo béžová celkový obraz vyváží a zklidní.

Žlutá

Odborníci na styl vám řeknou, že slunečný, radostí ze života naplněný odstín vám nakloní dokonce i velmi odměřenou osobu. Stejně jako u červené musíte však pečlivě vybírat, aby vám šla žlutá k pleti. Pokud si nejste jistí, že vám žlutá sluší, začněte doplňky, nebo sukní, aby barva nebyla blízko obličeji.

Modrá

Na fyziologické úrovni je oponentem červené, neboť snižuje krevní tlak. Čeká-li vás těžký den nebo první rande, rozhodně sáhněte po oblečení v modrých tónech. Podaří se vám vyvolat skvělý první dojem a navodit uvolněnou atmosféru. Je-li modrá tmavější, můžete ji bez rizika kombinovat s neutrálními nebo světlými barvami.

Zelená

Další uvolňující barva, která navíc nejen napomáhá uvolnění, ale také podporuje soustředěnost. Je velmi bohatá na odstíny a hodí se prakticky k jakékoli pleti. Zvolíte-li zelenou jako barvu hlavní, budou vhodné neutrální doplňky. Pokud nejde o příliš výrazný tón, můžete ho doplnit výraznějšímm kloboučkem nebo bižutérií. Ovšem nepřehánějte to.

Fialová

Chcete-li vyvolat dojem zralého, sebejistého člověka, například při pohovoru, oblékněte fialovou. Mladému obličeji dodává zralejší rysy. Navíc tahle barva dokáže oživit i ten nejvšednější exteriér. Ideálně ji doplní pastelové odstíny.

Černá

Zeštíhluje a sluší každému. Černá může vyvolat dva protikladné pocity: smutek, nebo zjištění, že jste dnes neobyčejně šik. Aby černá nebudila smutný dojem a dopřála nám pocit elegance, stačí ji doplnit drobným kontrastním detailem nebo doplňkem.

Oranžová

Barva v sobě spojuje slunečnost žluté a hloubku červené. Má se za to, že oranžová skvěle podporuje aktivitu a podněcuje kreativní nápady. Je to barva soběstačná, hodí se k ní chladné nebo neutrální doplňky.

=========

Facebook Adaline.cz