Čím se bavit v letních měsících?


Léto trvá všeho všudy tři měsíce a právě proto tím nejlepším, co může rodina společně udělat, je naplnit toto období příjemnými a nezapomenutelnými zážitky a událostmi. Platí, že mnohé z nich nejsou spojeny s příliš velkými finančními výlohami, nicméně mohou přinést velké uspokojení a silné zážitky dětem i dospělým.

1. Pobyt v bazénu neznamená příjemný zážitek zdaleka pro všechny a veřejný bazén se silně chlorovanou vodou – to může být spíše nuda. V letních měsících ovšem máte možnost zaplavat si v řece, v jezeře a někteří dokonce i v moři. Tuto šanci rozhodně nepropásněte.

2. Zajeďte si někam například do lesa, kde přenocujte. Vezměte s sebou stan, batohy a turistický kotlík, na kterém uvaříte jídlo. Je to velice příjemný způsob, jak může rodina společně strávit čas; navíc umožňuje návrat k přírodě….. a právě to je na tom velice zajímavé.

3. V zeleninové zahrádce sami zasaďte zeleninu. Pro děti to bude velice poučné a také zábavné. Slavnostně můžete zasadit rodinnou zahrádku a za nějaký čas poté sklízet plody své vynaložené práce.

4. Podnikněte turistický pochod. Obujte si turistické boty nebo pevné tenisky, zvolte si trasu a vydejte se! Můžete přitom projít svými oblíbenými turistickými trasami v okolí bydliště nebo spojit delší vycházku s objevováním nových, dosud vám neznámých míst. Každopádně to bude velice zajímavé a dobrodružné.

5. Vytvořte si minigolf z odpadních materiálů a zahrajte si.

6. Zajděte do zoologické zahrady. Můžete tam klidně strávit celý den a uvidíte, jak se vašim dětem rozzáří oči, když budou pozorovat nejrůznější milé tvory.

7. Navštivte nějaké sportovní akce nebo se jich přímo zúčastněte. Může to být turnaj na profesionální úrovni nebo jen místní, pořádaný pro sportovní amatéry.

8. Zajeďte si na nějaké zajímavé trhy nebo na festival řemesel. Není pochyb o tom, že jak vy tak také vaše děti na takové akci uvidí něco nového, co je bude velice zajímat.

9. Dobrý tip je i návštěva na farmě. Zjistěte si, kde se v blízkosti vašeho domova nachází nějaká farma, kam je možno přijet, projet se na koních a nebo pomoci při krmení domácích zvířat. Pro děti to bude velký zážitek!

10. Na ryby. Vstaňte brzy, vezměte si potřebné vybavení a vydejte se strávit příjemný rodinný den rybařením. Bez ohledu na to, kolik ulovíte, můžete prožít velice hezké chvíle odpočinku.

11. Vydejte se za světluškami. Všechny členy rodiny vybavte baňkami s víčky a za soumraku se vydejte za světluškami. Na to budou vaše děti dlouhou dobu vzpomínat.

12. Zhlédněte nějaký zajímavý film. Není bezpodmínečně nutné, abyste všechny prázdninové dny strávili venku. Kupříkladu některý den s mimořádně vysokými teplotami bude jistě příjemné strávit v chládku např. místního kina, multikina apod. Bude to určitá změna — a to je správné.

13. Projeďte se na kolech. Přiznejte si: jak je to dlouho co jste naposledy jeli na kole? Vytáhněte své staré jízdní kolo, setřete z něho prach, nahustěte kola a vydejte se s dětmi na cestu.

14. Sbírejte jahody. Na chatě nebo v lese se vaše děti mohou velice dobře zabavit sběrem bobulovin. A poté společně uvařte marmeládu nebo např. upečte sladké pečivo s těmito bobulovinami.

15. Vařte na ohni. Léto je doba, kdy se na ohni opékají brambory, vuřty, chleba a ještě další potraviny. To také patří k velice zajímavým zážitkům.

16. Uspořádejte piknik: není důležité, zda jej uspořádáte v místním parku, na chatě, v lese nebo dokonce na dětském hřišti. Vezměte s sebou jednoduché a chutné jídlo a užívejte si svého pobytu uprostřed přírody.

=========
Co o vás říká barva, kterou si rádi oblékáte
Mužské a ženské záležitosti

Facebook Adaline.cz