Jak uspořádat večírek


Uspořádat večírek již není tak veselé jako se jej zúčastnit. Je třeba především pečlivě promyslet celou jeho organizaci včetně posledních detailů, nakoupit potřebné potraviny a rozeslat pozvánky. Pokud si však sestavíte konkrétní plán jednotlivých činností, půjde všechno poměrně snadno a rychle.

Krok 1. Rozhodněte o rozpočtu

Rozhodněte o tom, kolik jste ochotni vynaložit na potraviny, nápoje a různé věci, které slouží k zábavě. Odpověď typu: «tolik, kolik bude třeba» — je za dané situace nesprávná. Pokud začnete utrácet peníze za všechno současně, potom můžete zůstat bez peněz ještě dříve, než stačíte nakoupit vše, co je pro večírek nezbytně nutné. Uděláte dobře, pokud se rozhodnete pro večírek typu «economy class»

Krok 2. Zvolte místo, datum a čas pořádání večírku

Oslava může probíhat na různých místech — u vás doma, v bytě vašich přátel, v restauraci, v akvaparku nebo i jinde. Rozmyslete si, kde a kdy si připijete na zdraví oslavence nebo kde zapijete nějaký úspěch.

Krok 3. Rozhodněte se, koho pozvete

Počet účastníků večírku závisí na rozpočtu a také na místě, kde se večírek má konat. Velice důležité je také si promyslet, zda si každý host může na večírek přivést někoho s sebou. V případě, že pořádáte oslavu pro někoho jiného, bude dobré, když si s ním promluvíte o tom, koho by na své oslavě rád viděl.

Pokud se jedná o večírek, který má být jistým překvapením, pak je dobré pozvat minimální počet vám známých přátel toho, na jehož počest se večírek koná.

Krok 4. Rozešlete pozvánky

Pokud budete zvát hosty, nezapomeňte uvést místo, kde se večírek bude konat, datum a čas jeho konání a také kontaktní údaje pro případ, že by potřebovali nějaké doplňující informace.

Krok 5. Vydejte se nakoupit vše potřebné

Vypracujte si seznam všeho, co budete pro uspořádání večírku potřebovat a vydejte se do obchodů. Pokud nemáte v úmyslu jídlo sami zajistit, zajistěte si stůl v restauraci, nakupte alkohol a začněte s přípravou celé věci.

Krok 6. Přesvědčte se, zda všechno probíhá podle plánu

Přesvědčte se, že je připravena hudba a zábava pro všechny hosty, že máte k dispozici veškeré potřeby pro stolování jako např. ubrusy, příbory, nádobí a další věci. Doporučuje se vše, co budete potřebovat, uložit na jednom místě, abyste pak nebyli nuceni na poslední chvíli něco hledat.

Krok 7. Začněte celou akci připravovat

Pokud pořádáte oslavu ve svém bytě, bude dobré, když prostřete stůl zhruba hodinu předtím, než mají přijít hosté. 15-20 minut před začátkem oslavy pak položte na stůl jídlo a pití. Pokud se večírek má konat na nějakém veřejně přístupném místě, například v klubu, přijďte tam půl hodiny před začátkem. Někteří hosté mohou dorazit dříve; je tudíž třeba aby byl k dispozici někdo, kdo je přivítá.

==========
Co o vás říká barva, kterou si rádi oblékáte
Vyberte si šaty a dozvíte se o sobě něco zajímavého!

Facebook Adaline.cz