Jak zvýšit ženské sebevědomí

Příčiny sníženého ženského sebevědomí mohou být ty nejrůznější. Jedovatá poznámka kolegyně nebo kritické soudy okolí bezpochyby srážejí sebevědomí žen, kterým je od přírody dán sklon k pochybám a nejistotě. Abychom se dobrali kořenů problému nízkého ženského sebevědomí, museli bychom zjistit, co bylo příčinou jeho vzniku.

Podívejte se dobře kolem sebe. Nemáte ve svém okolí lidi, kteří vaše sebevědomí srážejí? Jestliže ano, raději je ze svých kontaktů vyřaďte. Stýkejte se s lidmi, kteří vás budou brát takovou, jaká jste, bez škodolibých poznámek. Kteří jsou zajímaví a můžete se od nich mnohému naučit.

Mnoho dívek se srovnává se snímky modelek v různých časopisech. Z takového srovnání samozřejmě nemohou vyjít dobře. Stačí se však zamyslet, co všechno stojí za dokonalým vzhledem modelky na obálce – pracovali na ní návrháři, stylisté, vizážisté, kadeřníci, fotky dělali profesionální fotografové a upravovali je ve photoshopu. Výsledné foto vlastně původní model neukazuje.

Pokud máte dojem, že nejste zrovna dokonalá, změňte imidž. Nový účes, barva vlasů, nový šatník. Možností je spousta.

Mužům se líbí upravené ženy, které o sebe pečují. Žena, která ví, že všechno na ní je, jak má být, se také jinak cítí. Její sebejistota podstatně vzrůstá.

Nesrovnávejte se ani s jinými ženami či dívkami. Vždycky se najde některá, která má něco, co vy nemáte. Nebo to má lepší, hezčí atd. Nemělo by to být důvodem závisti, spíše motivací ke snaze dělat něco líp. Konec konců, ty druhé zas nemusejí mít něco, co máte vy.

Nezapomínejte, že myšlenky se materializují. Nikdy o sobě nesmýšlejte špatně. Neříkejte si, že jste hloupá, tlustá nebo ošklivá. Postavte se před zrcadlo a řekněte si: „Já jsem ze všech nejkrásnější!“, „Muži po mě šílí!“, „Jsem dokonalá žena!“ Ani se nenadějete, a okolí si o vás začne myslet totéž.

Hlavní je líbit se sama sobě a věřit ve svou krásu. Na názorech jiných vám potom nebude až tolik záležet. Nevytvářejte si nějaké nedostižné ideály, zdokonalujte se a věřte v sebe.

Nemusíte být filmová krasavice a mít postavu snů. Zato však musíte o sebe pečovat, být upravená a nezapomínat na úsměv. Být milá a příjemná. Kosmetika a oblečení vám mohou pomoci skrýt některé vnější nedostatky, s těmi vnitřními však můžete něco udělat jenom vy sama.

Nejdůležitější je udělat první krok – pak už si poradíte. Přestanete o sobě pochybovat a vaše přání růst a zdokonalovat se bude jenom sílit.

=========
Jaký typ ženy jste — slunce, nebo černá díra?
Změnit svůj život není nic strašného. Strašné je trpět.

Facebook Adaline.cz