Milovat zadaného – chyby, které děláme

Jestliže muž, kterého milujete, s vámi podvádí svou manželku, nemůžete si být jistá, že pokud se váš vztah udrží a budete spolu nakonec žít, se historie jednou nezopakuje. Totéž platí pro muže zamilované do vdané ženy.

Mít ráda či rád ženatého muže nebo provdanou ženu, to znamená nejednoduchou a delikátní situaci. Občas se prostě stává, že se zamilujeme do někoho, kdo už partnera má. Žena i muž by si rozhodně měli uvědomovat všechna rizika podobného vztahu, všechny jeho trpké okolnosti. Někdy si však ani pořádně neuvědomí, že se stali součástí milostného trojúhelníku. Láska je slepá a často nás přiměje dělat chyby. Milovat někoho zadaného je jedna z nich.

Láska k zadanému partnerovi.

V tomto článku se budeme věnovat hlavním chybám, kterých se lidé dopouštějí, když naváží vztah se zadaným partnerem. Přihodilo se vám někdy něco takového?

Čekat na rozpad cizího vztahu.

Zní to dost cynicky, ale je to realita. Když se žena schází s mužem, který je zadaný nebo naopak muž se zadanou ženou, často mohou slyšet věty jako „Neklape nám to…“, „Stejně už spolu vlastně nežijeme…“, „Chystám se ji/ho nechat…“ nebo „Čekám jen na vhodnou chvíli, abych jí/mu to řekl/a…“.

V důsledku toho noví partneři vlastně celou dobu čekají, až ten druhý vztah skutečně skončí a oni budou moci s milovaným partnerem veřejně spojit svůj život.

Někdy se ovšem stává, že muž ženě nebo žena muži rovnou řekne, že se absolutně nechystá vztah s dosavadním partnerem či partnerkou ukončit. V takovém případě vzniknou dvě možnosti – buď vztah ihned přerušit nebo se smířit s rolí, kterou jim přiděluje.

Poznamenejme, že častěji se setkáváme s první variantou výzvoje událostí. Přesto však mnoho lidí žije dokonce po léta v očekávání toho, až jejich partner přeruší svůj původní vztah a potvrdí ten, který má s nimi. Bohužel, nejčastěji žádné zapřísahání ani nekonečné sliby na situaci nic nezmění. Je evidentní, že v tomto případě dotyčný žádné rázné a jednoznačné rozhodnutí přijmout nehodlá.

Je proto velmi důležité uvědomit si, co se vlastně děje a podobné chyby se nedopustit. Skutečně nemá smysl utrácet čas svého života na čekání, které nikdy nedojde svého cíle, ať znějí sliby toho druhého sebemalebněji.

Milovat zadaného a snažit se škodit.

Dost často se skutečně stává, že ten, kdo naváže vztah s někým, kdo už není svobodný, se pokouší poškodit jeho vztah se „zákonným“ partnerem. Občas se to děje podvědomě.

Někdy ve snaze vyprovokovat rozchod se lidé začínají o tom druhém či druhé vyjadřovat s despektem či odsudkem. Říkají partnerovi, že je evidentní, že ten či ta jeho ho stejně nemiluje, přesvědčují ho, že je pouze využíván, dělají narážky na to, že je podváděn. Cíl podobných psychologických manipulací je jednoznačný – přimět partnera k přerušení původního vztahu a k neskrývanému přiznání vztahu nového.

Touto cestou se snaží zadaného partnera přimět k rozhodnutí, které je výhodné pro ně. Pokoušejí se mu vnuknout záplavu pochyb a negativních myšlenek.

Takové chování však nezpůsobí nic jiného než škodu, a to škodu velmi závažnou. Vzniká tak totiž situace, kdy je partnerovi bráněno ve svobodném rozhodování.

Je to otevřené manipulování situací s cílem získat pro sebe výhodu.

Věřit, že tento člověk bude věrný.

To je chyba, která automaticky vyplývá ze situace. Představte si, že dotyčný se skutečně rozhodl skoncovat se svým dosavadním vztahem, aby mohl být s vámi. Opravdu věříte tomu, že vám bude věrný?

Nepřipadá vám taková víra poněkud naivní? Jistě, v novém vztahu nebude pro nevěru žádný prostor… Jenomže tento člověk už jednoho svého partnera podváděl. Situaci milostného trojúhelníku přitom pokládal za naprosto normální. To vypovídá o sklonu ne-li přímo o zvyku nerespektovat partnerovy zájmy.

Buďte opatrnější. Člověk, který se s vámi dopouštěl nevěry, není ani zdaleka vždycky schopen nezklamat důvěru, kterou mu projevujete. Nedržte se argumentu, že to přece bylo kvůli vám a vás on miluje doopravdy, na rozdíl od partnera minulého, který … a tak dále a tak podobně. „Když se dva lidé zpronevěří, neuzdraví je žádný lék. A víckrát už si neuvěří…“, praví klasik. A vy věřit budete? Jste si jisti, že po čase nezačne znovu podvádět – tentokrát vás?

Když navážeme vztah s člověkem, který je už zadaný, není to nic jednoduchého. Je to situace, která nám může způsobovat bolest a zbavovat nás sil věčným očekáváním rozchodu s původním partnerem, rozchodu, který nikdy nenastane. Kromě nás přirozeně tímto milostným trojúhelníkem strádají i další lidé. Rodiče, děti, přátelé, známí z obou stran… A i když se snad jednoho dne situace vyvrbí v náš prospěch, vždycky bude existovat riziko že partner znovu zklame. Ovšem tentokrát tou podváděnou stranou budeme my.

=========
Proč se ženy nechtějí vdávat – 5 důvodů.
Jak probíhá výměna energií mezi mužem a ženou

Facebook Adaline.cz