Ne teď a ne s tímhle člověkem…

Myslím, že když v našem životě navzdory všem snahám a mnoha opakovaným pokusům něco nenastane, když k něčemu nedojde, ačkoli o to velmi usilujeme, znamená to, že teď se to prostě stát nemá. Ne teď. Nebo ne s touto osobou. Nebo snad ne právě na tomhle místě, v tomto zaměstnání, za těchto okolností….

A bude to tak pro vás lepší. I když to třeba v tuto chvíli moc bolí, i když to, co se přihodilo, je k vám nespravedlivé, budete po mnoha letech životu vděční, že vás uchránil před trápením daleko větším.

Když jsem neuspěla při pohovoru, byla jsem rozhořčená. Podle všech požadavků a na základě svých schopností jsem si byla jista, že mám ty nejlepší možné předpoklady k přijetí. A pak jsem se dozvěděla, že ředitelé lidských zdrojů se u té společnosti mění každých šest měsíců.

Později o mě projevil zájem jeden muž. Denně mi volal, psal mi esemesky a emaily, ale o schůzku zájem neprojevil. Nechápala jsem, štvalo mě to, byla bych o to rande stála… Jenže pak jsem zjistila, že žije s nějakou dívkou v jakémsi vztahu-nevztahu s mlhavou budoucností…

Dlouho jsem nemohla vyřešit svůj problém s bydlením, už mě to unavovalo. Každý slibný tip skončil fiaskem. Nakonec se mi po mnoha odkladech a stěhováních podařilo získat lepší byt, než jsem doufala.

Jsem si jistá, že když vám partner nekonečně dlouhou dobu nenabízí společný život, jsou k tomu důvody, které nemá smysl řešit nějakým tlakem. I když ho dotlačíte kam jste chtěla, v dlouhodobém horizontu vám tohle spolužití štěstí nepřinese…

Asi má pravdu staré známé rčení vyzývající nás, abychom se netlačili do zamčených dveří. Necpali se, kam nás nikdo nezval. Zřejmě by to měl každý vycítit sám. Uděláte pár kroků směrem k cíli a ono to nefunguje. Pak je lepší toho nechat a ustoupit. Nechat to prostě být. Zaměřit pozornost někam jinam. A možná později zvolit úplně jiný přístup a postupovat jiným způsobem. Ostatně, časem to, co se původně zdálo být vysněným cíle, může úplně ztratit svou přitažlivost.

Až nastane ten správný čas, otevřou se vám všechny dveře, budete-li vědět, kam chcete jít. Nebo se neotevřou – možná to pro vás bude zdravější a víc štěstí vám přinese do nich nevstupovat.

=========
10 věcí, které zabíjejí ženskou energii
Proč jako magnet přitahujete špatné muže

Facebook Adaline.cz