23 pravidel silné a stylové ženy

Pravidla úspěšné ženy nejsou jenom tajemstvím mnoha skvělých úspěchů, ale pro tu, která se jich drží, také zárukou životního štěstí, způsobem získání a posilování sebejistoty, možností nabýt vnitřního souladu a pohody a zároveň stálého rozvoje, pohybu vpřed. Pravidla a doporučení, která tu uvádíme, vám pomohou změnit k lepšímu svůj svět – ať už je to svět ambiciózní podnikatelky nebo spokojené «mámy od rodiny».

1. Svůj věk neskrývejte, je to hloupé. Prožitá léta jsou vaším bohatstvím. Takže se nechytejte za hlavu kolik vám už je. Stejně tak svůj věk neuvádějte jako argument k podpoře čehokoli. O věku se vůbec zmiňujte co nejméně, ať jde o ten váš, nebo věk někoho jiného.

2. Co možná nejvíc času se snažte trávit na čerstvém vzduchu.

3. Snažte se sportovat, buďte fyzicky aktivní, hlídejte si váhu. Přijímejte se, ať jste jakákoli, to ovšem neznamená, že na sobě nemáte pracovat.

4. Bradu držte poněkud výš, nedívejte se pod nohy, ale přímo před sebe. Podbradek má být rovnoběžný s podlahou. Tímto způsobem drží hlavu cílevědomá a úspěšná žena. Touto radou plus doporučeními ohledně otevřeného pohledu a upřímného úsměvu zpravidla začínají četné kurzy, které mají ženám pomoci, aby se měly rády a aby získaly jistotu a pevné přesvědčení o vlastní síle.

5. Nehrbte se. Pěkné a pevné držení těla vás opticky zeštíhluje a protahuje. Ramena dozadu, špičky nohou směřují mírně od sebe!

6. Choďte na kosmetiku a do salónů krásy. To je povinné pravidlo. Najděte si za tím účelem čas i peníze, alespoň občas. Můžete to pořídit i za přijatelnou sumu. Existují slevové portály, je spousta slevových akcí. Využijte jich. Nejenom že vám tohle pravidlo úspěšných žen pomůže udržet si upravený, atraktivní vzhled, ale podpoříte touto jednoduchou příjemnou cestou své sebevědomí a dobrou náladu.

7. Proměňujte svůj vzhled. Experimentujte v oblékání, vytvářejte si sama nové kombinace. Sledujte módní trendy. Je to zajímavé a bude vám to dobrou inspirací při vytváření nových neotřelých outfitů.

8. Oblékejte se tak, abyste byla sexy, ale nepůsobila vulgárně. Je mezi tím velký rozdíl.

9. Svůj zevnějšek si pečlivě hlídejte. Čistota a úpravnost oblečení je nade vše. Staré, odřené, vybledlé a vytahané oblečení patří do kontejneru.

10. Nenapodobujte něčí styl. Hledejte sama sebe, hledejte svůj vlastní styl. Toto pravidlo úspěšné ženy se samozřejmě týká především různých krajností, vhodných například na pódium rockové hvězdy. Jinak nic nebrání využití nápaditých prvků z outfitu nějaké celebrity.

11. Dávejte si pozor na svou chůzi. Obuv musí být především pohodlná. Potácet se a všelijak směšně poskakovat na dvanácticentimetrových jehlách vypadá hloupě, rozhodně nepěkně a už vůbec to není sexy. Zvažte, co se k vám hodí a pro jakou příležitost se obouváte.

12. Psychologové opakovaně vyjadřují pevné přesvědčení, že žena, která si pod oblečení oblékne také pěkné prádlo, je mnohem sebejistější. Nezapomínejte na to. A také na to, že prádlo má být nejenom krásné, ale také nemá ohrožovat či přímo poškozovat zdraví.

13. Jezte pěkně a úhledně a také s chutí a požitkem. To neznamená ani se s rozkoší přejídat, ani sežvýkat za celý den jediný list salátu. Vychutnávejte si vůně i chutě. Můžete držet nějakou dietu, ale nešiřte se o tom. Takové věci si nechávejte pro sebe. A když náhodou ujedete a dietu porušíte, nenadávejte si. Ani v duchu. Pro jedenkrát se nic nestane. Naopak si svůj hřích vychutnejte. Tím snáz se ho příště vyvarujete.

14. Je velmi žádoucí odepřít si různé zlozvyky. Především alkohol a cigarety. Ale dobré není propadnout ani kávě. Jistěže pohár vína po dobrém obědě, sklenice piva, když si výjimečně dáte českou klasiku, stopka něčeho tvrdého na přípitek, to všechno je povoleno. Stejně jako dva tři šálky kávy denně. Nesmí se to však stát návykem. Železné pravidlo ženy, která na sobě záleží a chce být úspěšná, zní, že spojení «opilá žena» se jí nikdy nebude týkat.

15. Náročný krásný účes pro zvláštní příležitosti, upravené vlasy do zaměstnání, při vhodné příležitosti vlasy rozpuštěné a volně vlající. Pokud si vlasy barvíte, nezapomínejte je včas dobarvovat, odrosty vypadají hrozně a doufat, že je snad někdo bude považovat za módní «ombré», je jemně řečeno velmi naivní.

16. Líčení musí být nenápadné.

17. Hlídejte si také ruce, musejí být vždycky upravené. Dlouhé ostré drápy nebo široká kopyta – to není nic pro pravou dámu. Pravidelná manikúra je zásadní nezbytností. Lak volte podle příležitosti. Platí tu totéž, co u líčení: méně bývá více.

18. Rovněž pedikúra je důležitá. A to i v zimě, i když momentálně třeba žijete sama. To je pravidlo úspěšné ženy, důležitý tah štětcem na obraze, který vám umožní vždycky si uvědomit svoji dokonalost v každém detailu.

19. Hladká pokožka nohou a podpaží není nic určeného mužům, to je pro vás.

20. Dodržujte svůj denní režim, vstávejte časně a choďte včas spát. Budete vypadat čerstvě a mladě.

21. Pijte co nejvíce vody. Každou hodinu se trochu napijte, povzbudíte tím jasnost myšlení, svůj metabolismus i celkový dobrý pocit.

22. Dbejte na své zdraví. Pravidelné kontroly u zubaře a na gynekologii jsou velmi důležité.

23. Nepřemýšlejte stále nad tím, jak asi vypadáte, jak vás vnímají ostatní. Hlavní je, aby vám váš vlastní obraz v zrcadle dělal radost. Abyste se líbila sama sobě.

=========
6 kroků ke skutečné ženské svobodě
5 důvodů proč ženy s věkem krásní

Facebook Adaline.cz