7 pravidel ženské sebejistoty

7-PRAVIDEL-ŽENSKÉ-SEBEJISTOTY

Ženská psychika je plná pochyb; tak je nastaven ženský organismus, tak se utváří hormonální pozadí ženy i její morální výbava. Proti slabosti není v dnešním tvrdém světě pojištěn nikdo. Následujících sedm pravidel vám pomůže změnit vlastní nejistotu ve zdroj vnitřní síly.

Naučte se:
• znát svou cenu: žádné „za nic nestojím“, «nikdo mě nepotřebuje“ nebo «co já jsem vůbec zač?“. Podobné úvahy je třeba zničit v zárodku. Nemáte-li zrovna nikoho po boku, pořiďte si domácí zvíře. Buďte potřebná nějaké živé bytosti, staňte se centrem jejího malého vesmíru. Zapřemýšlíte-li o tom, uvědomíte si svou důležitost na tomto světě.

• Přemýšlejte nad lidmi: pokud si myslíte, že nejistota je pouze vaším osobním problémem, těžce se mýlíte. Každý, úplně každý má někdy slabší chvilku. Jistě najdete někoho, pro koho jste autoritou. Dosáhněte toho, aby se v jeho očích ještě zvýšila. Posílí to vaši sebejistotu.

• Předveďte své schopnosti: určitě máte své osobní nadání, talent, který není dán každému, schopnost, o které si myslíte, že je všední, ale není to tak. Najděte takovou vlohu a nezůstávejte s ní zalezlá ve své skořápce. Předvěďte ji ostatním, ukažte ji světu.

• buďte dokonalá. Dostat laťku až na tuhle úroveň není samozřejmě jen tak, ale už samo úsilí o to vám ukáže, jak se stát sebejistou ženou. Každá žena usiluje o nějaký svůj ideál dokonalosti. Dobře si ho promyslete a aktivně se snažte naplnit ho životem. Všechno, čeho se dotknete, dělejte s důstojností, buďte komunikativní a vstřícná. K mlčení se uchylujte jen vzácně.

• buďte kontaktní a dobrosrdečná – když člověka spoutává neustálá nejistota, je právě tohle to nejtěžší. Hlavní je udělat první krok. Když ten se povede, ty další už budou jistější a snazší. Řekněte slovo, vyslovte svůj nápad, pohlédněte zpříma na toho, s kým mluvíte.

• přitahujte pozornost: zbavte se jakýchkoli pochyb ohledně svého vzhledu, přitažlivosti, krásy. Směle změňte image, zajděte na kosmetiku, pořiďte si něco nového a bez obav se předveďte ostatním, i kdyby to byli jen náhodní chodci. Zvednete si sebevědomí.

• nebojte se chyb– chybuje každý, proti chybám není nikdo pojištěn. Důležité je, že chyba je zdrojem poučení, nikoli nejistoty. Naučte se být sama sebou a nejistotu proměňte v to „něco“, co vás zdobí. Berte chybu jako kouření, kterého se chcete zbavit. Zbavit se ho dokážete, pokud si to budete doopravdy přát.

=========
Mužský pohled na ženské tělo
Vybírejte si lidi sdílející vaše hodnoty

Facebook Adaline.cz