Jak hromadit, uchovat a posilovat ženskou energii

Hlavním posláním ženy je hromadit energii. Záznamy o tom najdeme téměř ve všech starobylých letopisech, ať jsou záznamy vedeny v jakémkoli jazyce. Tato nashromážděná ženská energie má sloužit především k tomu, aby přetvářela svět a s pomocí mužů – zejména prostřednictvím vlastního muže – ho dělala lepším a krásnějším.

Ženy mají v osudu této planety zvláštní a velmi významné poslání. Pradávné kultury si ženy vážily. Tehdy muži brali ženy pod svou ochranu.

Přestože nejenom v tomto ohledu se časy už dávno změnily, musí se žena vždycky chovat, cítit a počínat si důstojně. Jestliže si žena vypěstuje pocit vlastní důstojnosti, chová se k ní její okolí s úctou.

To si může každá z vás snadno ověřit sama na sobě.

Jak tedy posilovat a uchovávat onu ženskou energii, jak se jí naplnit?

Je to opravdu jednoduché a snadné. Důležité je dokázat naslouchat sama sobě, uslyšet svoji božskou podstatu i svoje touhy a naplňovat je – pro sebe samotnou, pro sebe milovanou.

Důležité je pečovat o svoje tělo, hýčkat je koupelemi s voňavými lístky i éterickými oleji a masážemi, pěstit vlasy i pleť, dopřávat si nové vůně, pečlivou manikúru i pedikúru, vkusné líčení, účesy a vše, co je ženskému tělu příjemné. Blahodárně působí a doplňují energii tanec, jóga, dlouhé procházky i oblíbené fyzické aktivity. Vždy si buďte dobře vědoma, proč to děláte, že je to pro vás, kterou milujete a chcete o ni pečovat co nejlépe. Všechny tyto věci vnímejte jako přirozenou součást vlastní osobnosti. Ony jí také opravdu jsou.

Nic nenaplní ženu větší radostí a nic ji více neinspiruje, než nové oblečení, nové doplňky, nové šperky a ozdoby. Rozmazlujte se v tomto ohledu co možná nejčastěji.

Velice důležitá je rovněž zdravé a kvalitní, s láskou vybírané nebo připravované jídlo a zdravý životní způsob. Čistota domu, čistota myšlenek, útulné prostředí, pohodlí. Pro ženu je velmi důležité pobývat v harmonickém, pěkném a čistém prostoru, kde jí všechno dělá radost, kde se ráda na všechno dívá, cítí se dobře, pohodlně a harmonicky.

Žena rovněž nezbytně potřebuje harmonický vztah s jinými ženami, možnost rozmluv a zajímavých rozhovorů s nimi.

Musí se naučit umět požádat o pomoc jiné – zejména pak muže. Sama však také musí umět poskytnout pomoc slabším, neboť ženské milosrdenství a soucit dokáží upokojit a učinit šťastným každého – i ženu, která je prokazuje. S tou myšlenkou pomáhejte – nikdy řptiom nezapomínejte na sebe samotnou, milovanou.

Zájem upoutá i skutečnost, že dokáže-li žena skládat upřímné poklony jiným ženám, rovněž se přitom naplňuje energií. Proto vyjadřujte a přinášejte světu lásku jakoukoli formou a v každém čase. Můžete se též věnovat meditaci, modlitbám, charitě. Dobře se k ženám hodí hudba, zpěv a četba.

Velmi blahodárně zapůsobí na každou ženu cestování, svaté pouti na nová místa. Ovšem za podmínky, že ženu to k cestám a putování táhne.

To nejdůležitější pro ženu je její činnost spojená s domovem, jeho pohodlím a útulností, čistotou a úpravností, štědrostí a pohostinností. Silně ženu nabíjí energií péče o děti, o jejich zdravý fyzický i duševní růst, o pocit bezpečí, láskyplného a jistotou naplněného domova. Schopnost nosit a porodit dítě, pečovat o jeho zdravý vývoj, dělat ho spokojeným a šťastným, uvádět ho mezi lidi, do světa, má být největší pýchou každé ženy.

Samozřejmě je také třeba věnovat čas vlastnímu růstu, a to v každém ohledu. Věnujte se tomu, co vás zajímá, vzdělávejte se v oblastech, které vás přitahují, nevyhýbejte se přednáškám a specializovaným kurzům.

V sexuálních vztazích musí být žena vybíravá, aby zbůhdarma neutrácela svou drahocennou energii.

Právě takovou ženu chtějí muži vidět po svém boku, takovým ženám jsou otevřeny všechny cesty a daří se jim v každé oblasti. Takové ženy bývají zbožňovány, prohlašovány za svaté a milovány všemi lidmi v okolí.

Shrňme si tedy, jak posilovat a uchovávat ženskou energii:

 • Péče o sebe. Žena musí být vždycky upravená. Manikúra, pedikúra, epilace, lehká masáž – to vše je vemi důležité. Stačí jediný pohled na vaše ruce a dá se o vás jako ženě říci skutečně velmi mnoho. I když vás nikdo nevidí, i když venku mrzne a jste zamotaná do spousty svetrů a šál, není to důvod o sebe nedbat. Podobný přístup je pro ženskou energii vyslovenou zhoubou.
 • Právě v nich se podle učení předků ukrývá ženská síla. Hovořit o nezbytnosti čistoty a úpravnosti vlasů by bylo až hloupé. Věděla jste však, že když si pročesáváte vlasy, dobíjíte svou energii?
 • Uvolňující koupele. Rychlou osvěžující sprchu si nechte na všední den. Ale jeden z volných dnů věnujte neuspěchané péči o sebe. Napusťte si vanu příjemně teplou vodou, přidejte květinové lístky naplněné vůní, kápněte éterické oleje nebo přilijte pěnu s příjemnou vůní a ponořte se do světa báječného voňavého požitku a uvolnění.
 • Masáž. Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak v sobě probudit energii. Působení na určité tělesné body vám přinese nejenom pocit uvolnění tělesného, ale také duševního. Zlepší se vám nálada a pocítíte příliv sil. Máte-li sebemenší možnost, dopřejte si masáž.
 • Jóga a meditace. Fitness jógu je třeba oddělit od duchovní praxe, kterou zde máme na mysli. Udržovat si postavu je jistě důležité, my však teď mluvíme o tom, jak uchovávat ženskou energii. K tomu je třeba naučit se vstupovat do vlastního nitra a umět se na chvíli odpojit od okolního světa.
 • Vzdělání. Rozšiřujte své obzory v každé oblasti, která budí váš zájem. Čtěte, mějte přehled o tom, co se děje kolem vás i ve světě.
 • Procházky. Čerstvý vzduch je důležitý pro zdraví. Blízkost stejně naladěných lidí posiluje vaši sebejistotu. Neuzavírejte se do sebe, nebuďte líná vyjít ven a místo počítače se s lidmi stýkat v reálném světě. Možná ani netušíte, že k výměně a posílení energií dochází i když jenom pouze stojíte blízko někoho jiného.
 • Věnujte pravidelně nějaký čas svým blízkým.
 • Noste sukně a šaty! Energie tak není rozdělována, její proud je nepřerušovaný, silnější a úplný.
 • Tanec. Nezáleží na tom, o jaký tanec jde – rumba, valčík nebo salsa. Ať se jím budete zabývat kdekoli – v profesionálním studiu nebo někde s přáteli či známými – napomáháte tím uvolnění a posílení své energie. Potěšení, které vám přináší rytmický pohyb, zmnohonásobuje příliv energie, který tanec zaručuje v podstatě každému.
 • Žena se potřebuje stýkat s jinými ženami. Pro ženy je vzájemná výměna energií prostě nezbytná, na rozdíl od mužů. Ti potřebují ticho, aby si dokázaali uvědomit sami sebe. My však svému prožívání porozumíme lépe, stýkáme-li se s přítelkyněmi a známými. Pravidelné přátelské schůzky ani nelze jako mocný zdroj naší ženské síly náležitě ocenit.
 • Něžná slova. Ženská energie se nikdy neorzvíjí a nesílí v hrubém prostředí, kde je plno nadávek a vulgarity.
 • Dodržování čistoty. Domov, tělo, duše, mysl. Jen nebýt líná a pohodlná! To je pro růst a hromadění životadárné ženské síly jedna z nejdůležitějších věcí.

Nabírat, posilovat a uchovávat svou ženskou energii můžete prostřednictvím každé činnosti, která vám umožní cítit se být ženou a která vám přináší radost. Mějte se ráda a buďte milována.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
23 pravidel silné a stylové ženy
6 kroků ke skutečné ženské svobodě
Facebook Adaline.cz