Proč jako magnet přitahujete špatné muže

Existují ženy doslova jako magnet přitahující muže, kteří podle jejich soudu potřebují „napravit“. Dokáží tomuto „napravování“ zasvětit celý svůj život, aniž by se staly šťastnými.

Prostě jim nejde do hlavy, že tito emocionálně chladní muži, sukničkáři, narcisové, alkoholici a psychopaté jejich drezuře zkrátka a dobře nepodlehnou. Kdepak, ty bláhové ženské si vyhrnou rukávy a pokoušejí se takového muže dát kousek po kousku dohromady v naději, že jednoho dne, až s tím budou hotovy, se všechno změní, jejich vztah se urovná a duha míru se vzklene nad jejich láskou.

Proč si vybíráte nesprávné muže.

Je zajímavé, že takové ženy samy nejsou stavu vysvětlit svou motivaci, pokud se jich na ni zeptáte. Zkrátka se rozeběhnou, sbírají a slepují… Bez rozmýšlení a úvahy.

Tato podivná obětavost je zjevným ukazatelem toho, že podobná žena prostě nedokáže mít ráda sama sebe. Nejen že si sama sebe neváží, ale vždycky sama sebe staví na druhé, třetí nebo páté místo, rozhodně však nikdy ne na první. Víra takových žen, že dokáží někoho zachránit, podporuje jejich snahu stát se tou jedinou, nenahraditelnou, která dotyčného zbaví závislosti, rozpustí led v jeho srdci i vztahu, pomůže mu překonat vnitřní psychické problémy atd.

A vždycky znovu, když z toho opět nic není, viní za to sama sebe. Začíná hledat příčiny a nedostatky sama u sebe, pokouší se pochopit, kde šlápla vedle a čím způsobila katastrofu.

Naštěstí pro ni nejsou ti muži její zodpovědností. Jenomže dokud si tohle ona sama neujasní, bude stále znovu šlapat na stejné hrábě.

Pokud vám snad naše líčení něco až příliš připomíná, pokud máte pocit, že je to snad přímo o vás, zastavte se. Zamyslete se – možná byste si přece jen zasloužila život po boku samostatné a nezávislé osobnosti, co říkáte? Přestaňte si konečně dělat starosti s cizími trablemi. Věnujte už jednou pozornost také sama sobě! A získejte muže, kterého byste si doopravdy zasloužila.

Zbavit se ničícího sklonu k trápení se špatnými muži můžete následujícím způsobem:

Především – už máte s podobnými muži zkušenost a zdaleka je rozeznáte. Takže teď, jakmile jen zavětříte něco podobného, utíkejte, co vám nohy stačí.

Než se zase budete ptát sama sebe, jak byste ho mohla zachránit, položte si raději otázku, jak byste před ním mohla zachránit sama sebe.

Jednou provždy se už dohodněte sama se sebou – odteď jste pro sebe na prvním místě vy, vždycky a jen vy – vaše zájmy, vaše potřeby, vaše cíle.

Důvěřujte vlastní intuici. Ta je vaším nejlepším přítelem.

Naučte se milovat a přijímat sama sebe. Bezpodmínečně. Když se budete mít doopravdy ráda, nedovolíte nikomu, aby vás ničil.

=========
I kdybych s tebou prožila tisíc životů, stejně bych si vybrala tebe.
Muž a žena — tajemství šťastné rodiny

Facebook Adaline.cz