Proč šťastné dvojice nevykládají o svém vztahu na sociálních sítích

stastne_dvojice_nevykladaji

Žijeme v podivné době, kdy jeden status na internetu znamená někdy víc než to, co se doopravdy děje. Lidé ochotně hodnotí život svých přátel a známých podle toho, jaké fotky na síti vyvěsí a co do statusu napíšou. Proč šťastné páry nezasvěcují do svého života celý internet?

Když jsou lidé ve vztahu šťastní, žijí tady a teď. Je-li v reálném životě všechno v pohodě, nemáte zkrátka důvod ztrácet čas on-line připojením na ten virtuální a psaním postů jakožto důkazu, že jste s partnerem šťastní.

– Žádná dvojice, která své spory a nepohodu předkládá veřejnému soudu, na tom nic nezíská. Prát špinavé prádlo před „přáteli“ na sociálních sítích je ten nejhorší způsob řešení vztahových problémů. Konflikt se tím jenom prohlubuje.

– Štěstí spočívá v dobrém vztahu s partnerem, nikoli v postech znovu a znovu dokazujících, jak šťastni spolu jste.

 Nikdo nikomu nic nemusí dokazovat. Lidé nemají jeden druhého proto, aby dokázali, jak jsou šťastní, úspěšní nebo milovaní. Jsou spolu proto, že spolu být chtějí, nikoli kvůli zaškrtnutí kolonky „rodinný stav“. Zda zveřejňovat nebo si nechat pro sebe svůj privátní život, je už věcí každého z nás.

A to hlavní:

Vědci zjistili, že lidé, kteří nevyužívají sociálních sítí, jsou celkově šťastnější, protože se nevěnují ustavičnému srovnávání sebe sama s přáteli, kolegy a známými. Ti samozřejmě mají vždycky něco lepšího, než máme my. Často zapomínáme, že to hlavní je náš skutečný život, skutečné vztahy a skutečné pocity, nikoli honba za pochybným uznáním na síti.

businessinsider

=========
Aby vám přestali závidět: pravidlo tří „N“
Psychický propad: co dělat, když se změny zaseknou hned na startu

Facebook Adaline.cz