Ženské zvyky, které muži nesnášejí

Nedá se říci, že by muži vždy a ve všem ženám rozuměli. Ale mohou to snad ženy, pokud jde o porozumění mužům, tvrdit o sobě? Dnes si povíme něco o tom, co vadí mužům.

Existují jisté povahové rysy a pro slabé pohlaví typické vlastnosti, které mohou muži lézt na nervy až do té míry, že je ochoten kvůli nim ukončit vztah.

Jistěže trpělivost má každý jinou a láska také není vždycky tak povrchní, že by muž nedokázal snášet nedostatky ženy, kterou miluje. Ovšem všechno má nějaké meze.

Přestože spousta lidí pokládá muže za přívržence rozumu a logiky, jsou muži ve skutečnosti shlukem emocí. Když muži pohnete žlučí, je schopen dopustit se vůči vám nějaké hlouposti.Skutečně existuje riziko, že některé vaše zvyky mohou způsobit konec vztahu.

Buďte tedy opatrné, pokud si nepřejete, aby váš partner žil ve stresu.

Ženské zvyky, které muže štvou:

Zvyk první: styky s bývalým nebo bývalými.

Normální chlap, který si váží sám sebe, vám tohle nikdy trpět nebude.

A i když vám to připadá naprosto normální a v pohodě, jemu určitě ne, na to vemte jed.

Zkuste si představit, jak byste se cítila, kdyby se on stýkal se svojí bývalou. Mluvíme tu samozřejmě o vztahu, kde nebyla rodina, ve kterém se nenarodily děti.

Možná řeknete: «No a co?». Jistě, nic strašného se možná nestane, ale věřte, že nemá smysl si nalhávat, že ten váš k tomuhle zaujímá stejný postoj.

Muž vůbec nemusí žárlit, dobrá. Avšak skutečnost, že udržujete styky se svým bývalým, nemluví špatně o vašem partnerovi, ale o vás.

Buď se těžko přesměrováváte na nový vztah, nebo svého partnera nerespektujete.

Zvyk druhý: ustavičné stížnosti. Něco se zdravím, nepříjemnosti v práci, na něčem se spolu neshodnete… to se stává a všechno jsou to záležitosti dočasné a pomíjející.

Jsou však dívky a ženy, které jako by si libovaly v ustavičných nářcích a stížnostech. Dokážou být ublížené, ať už mají skutečný důvod, nebo si ho takříkajíc vycucají z prstu. A do nekonečna a na nejrůznější způsob omílají, co se jim přihodilo, co jim to způsobilo, jak to nesly, jak tím trpí, jak těžké to mají a jak málo pochopení se jim dostává. Přehánějí popis toho, co se skutečně stalo přehánějí reakci svou i okolí a zejména nevědí, kdy přestat.

Žádný muž není telepat a všichni myslí úplně jiným způsobem než ženy. Váš přístup muže konec konců odradí od vztahu s vámi, protože nechápe, co by měl dělat víc, než vyjádřit účast a nabídnout pomoc. Pokud mu dáváte najevo, že je to málo, neví si rady. Pokud to děláte opakovaně a připojíte nějaké to vyčítání, je tu riziko, že se sbalí a půjde. A po pravdě řečeno, není se co divit.

Ze všeho nejvíc snad muže naštvou slzy, které nemají žádnou zjevnou příčinu, a negativní citové bouře.

Muž si časem dokáže i na ledacos zvyknout, ovšem stává se, že si nechce zvykat, chce říci „Ahoj“ a zmizet co nejdál od epicentra výbuchu negativity a slz.

Přiznejte si, že jde o způsob manipulace, i když snad podvědomý. Zažívat něco podobného je pro muže neuvěřitelně náročné.

Zvyk třetí: žárlení.

Žárlivost partnera leze na nervy nejspíš každému, ale muži ustavičnou kontrolu přímo bytostně nenávidí. A jsou dívky a ženy, které kontrolují svému partnerovi doslova každý krok.

Pokud vás snad dříve podvedl, dají se pochopit vaše důvody, i když vás můžeme rovnou ujistit, že metodou tvrdé kontroly se nikam nedostanete a určitě nedosáhnete jistoty. Pokud jste mu odpustila, nesmíte dávat najevo, že stejně máte pochyby. A jestliže se váš partner ničeho podobného nedopustil, dopřejte mu ve vlastním zájmu a zejména v zájmu trvání vašeho vztahu dostatek svobody.

Kontrolovat a prověřovat si ho ustavičně jako nějakého školáka je cesta do pekel. S největší pravděpodobností vás opustí. Ne že by si opravdu „našel nějakou jinou“, jak se mylně domníváte, ale protože si nade vše cení své svobody.

Žárlivost je bezesporu děsivá věc, člověka ničí a deformuje, ať jde o žárlivce nebo jeho oběť. Pro oběť není jiné záchrany než útěk, protože kdo jednou propadne žárlivosti, je víceméně ztracen. Pracovat na sobě jistě může, zvlášť pokud vyhledá odbornou pomoc. Ale chtít po tom druhém, aby tohle martýrium vydržel, nemůže nikdo. Muže vaše žárlení zbavuje životních sil, vyčerpává ho a bere mu radost nejen ze vztahu, ale ze života vůbec.

Pocit lehké žárlivosti, který námi někdy proběhne podobně jako třeba mráz po zádech, je úplně normální. Musíme však vědět, oč se jedná, držet ho na uzdě, nepoddat se mu a zejména – nevycházet z něj při prožívání vztahu. Jinak se ocitneme na prahu psychické poruchy a čeká nás samota. Ve vztahu musí panovat naprostá důvěra.

Zvyk čtvrtý: probírání vašich milostných záležitostí s cizími lidmi.

A za cizí lidi je v této souvislosti třeba pokládat také rodiče, nejlepší kamarádky i sourozence.

Špinavé prádlo se zkrátka pere doma.

Zvláště mladé dívky prožívají nejrůznější dramatické i méně dramatické peripetie svého vztahu tak silně, že se zkrátka musejí podělit i o ty nejmenší podrobnosti postupně s každým ze svých blízkých. Někdy dokonce se všemi najednou.

V důsledku toho se pak muž samozřejmě cítí při jednání s těmito lidmi neuvěřitelně trapně, protože ví, že jim je o něm znám doslova každičký detail. Takové chování je jemně řečeno krajně nevhodné a není k muži fér. Pokud vám na vašem vztahu záleží, ovládněte své překypující potřeby sdílení a uvědomte si, že už nechodíte do páté třídy, abyste se o intimitách „bavila s holkama“.

Milostná tajemství musejí zůstat mezi vámi, a to i kdybyste se později rozešli.

Problémy máte řešit společně, nikoli za pomoci třetích osob. Nepletete tím bič jenom na svého partnera, ale často i sama na sebe. Vaše nediskrétnost se vám může vrátit velmi nepříjemnou formou, ať už v podobě pomluv, posměchu nebo pokusů vám vašeho drahouška odloudit, když jste přece tak nemožná, že ho pomlouváte. Krom toho i ta nejlepší kamarádka vám vztah může zkrátka závidět a poradit vám něco, co ho definitivně rozloží.

Lidská krutost není doma jen v televizních seriálech. Narazit na ni můžete všude kolem sebe.

Nechceme tvrdit, že muži o svých partnerkách nemluví, že se nevychloubají něčím, co by si měli nechat pro sebe. Tento článek se však obrací k ženám.

Takže jednoznačný závěr: nepočítejte s pomocí jiných lidí, nezasvěcujte je do něčeho, co není jejich věcí. Problém leda zhoršíte a svého partnera můžete definitivně a jednou provždy odpudit.

Zvyk pátý: lehkomyslnost ve finančních otázkách

Peníze jsou velmi důležitou oblastí života.

Je jedno, jestli pracujete oba — správně plánovat společný rozpočet je nutné za každých podmínek.

I pokud společené hospodaření nemáte, je žádoucí utrácet peníze rozumně, protože kdykoli může vyvstat nějaká nenadálá potřeba.

Přes veškerou emotivnost jsou muži ohledně peněz většinou dost uvážliví a prozíraví, protože mívají jasno o svých záměrech a cílech. Není jim vlastní omdlévat nad krásnými novými věcmi, jako to dělají mnohé ženy.

Jistěže rozhazovat dokáže každý, ale dívky a ženy to dělají častěji. Mužům se to většinou velice nezamlouvá. Zkuste přeci jen víc zapřemýšlet, než utratíte třetinu nájmu za ty sladké lodičky, které jste tam prostě nemohla, ale doopravdy nemohla nechat…

Zvyk šestý: dlouhé vypravování se kamkoli

Existuje anekdota, v níž manžel volá své ženě, aby ji potěšil zprávou, že koupil lístky na muzikál, který si toužebně přála vidět. „Jééé, to je skvělý, hned se začnu chystat“, reaguje nadšeně manželka. „Proto ti volám, drahoušku, ty lístky jsou už na zítřek“, odpovídá manžel.

No, možná je to kapánek přehnané, ale co si, milé dámy, budeme povídat… Když se chystáte se svým draze milovaným na nějakou významnou akci, dokážete se chystat klidně třeba deset hodin. Pak ovšem s přípravami začněte opravdu deset hodin před odchodem. A radši hodinku přidejte, protože se nejspíš budete vracet pro: a) rtěnku, b) pudřenku, c) jinou kabelku.

Snažte se plánovat si čas přiměřeným způsobem.

Opozdit se samozřejmě může každý. Ale z mužova dvouhodinového čekání se nesmí stát zvyk.

Když jdete nakupovat, ať už sama nebo s kamarádkami, zdržujte se, jak chcete. Pokud ovšem s sebou taháte partnera a on s vámi vystává dlouhé půlhodiny u každého kousku, nad kterým dumáte, zda je to on nebo ne, nedivte se, že zuří.

Zvyk sedmý: hrabat se mu ve věcech

Nedotýkejte se jeho věcí. Nepřendavejte mu je z místa na místo, nepřerovnávejte mu jeho osobní věci.

Můžete se mu vhodnou formou zmínit, že tohle by si měl uklidit, bude to působit naprosto přirozeně. Ale nehrajte si na jeho maminku. On není malý kluk a vy jeho matka ani náhodou. Musíte se tedy oba chovat dospěle. To znamená, že on si nebude pěstovat svůj privátní svinčík a vy za žádnou cenu nebudete porušovat jeho osobní prostor a strkat prsty do jeho věcí.

To se samozřejmě netýká jenom oblečení, různých nástrojů či pomůcek, ale také jeho mobilu nebo notebooku, respektive esemesek a emailů. Strkat nos do nich, to už je opravdu hodně nízká úroveň.

Zvyk osmý: dívenka v nesnázích

Opravdu se najdou ženy, které si myslí, že budou-li působit bezmocně, bezradně a nesamostatně, muž se okamžitě zamiluje, zatouží je něžně hýčkat, pečovat o ně a chránit je před tím bakaným, nehodným světem. Věřte, že tohle většinu mužů znechutí. I kdybyste mrkala řasami tak rychle, že je nebude vidět a ronila nad krutostí světa svěcenou a parfémovanou vodu. Muži zajisté nechtějí nějakou metrnici a generálku, ale chytrou a samostatnou ženu, schopnou se o sebe postarat, ženu, která má svůj vlastní život i názory, to určitě ano. Jen ta jim může imponovat a zdát se jim sexy. Pokud se vyskytnou těžké chvíli, rádi jí nastaví své rameno, ale aby jim na něm věčně vzlykala, o to skutečně nestojí.

Zvyk devátý: přehnané líčení a péče o ně

Buďte upravená. Buďte oblečená pěkně, aby to mělo švih a slušelo vám to. Ale znejte míru a uvědomte si, k jaké příležitosti se chystáte. Jdete-li s drahouškem do lesa na houby, opravdu nemusíte aplikovat x vrstev makeupu a mít každý prst nalakovaný jinou barvou. Vlasy zabetonované lakem muže odpuzují a už vůbec nedoporučujeme síťované punčocháče a výstřihy sahající kamsi pod pupek. A jestliže si při každé příležitosti upravujete vlasy, kontrolujete, zda líčení drží a přejíždíte rty rtěnkou, kladné body vám to rozhodně nevynese.

Láska, to je především vzájemná úcta, respekt a schopnost dopřát druhému svobodu. Pokud stojíte o to, aby vztah vydržel, musíte se záhy naučit poznat, co vašemu partnerovi vadí a co přímo nesnáší. A zamyslet se nad tím, nakolik oprávněný takový postoj je.

Abyste si v tom porozuměli, bude nejjednodušší si o tom promluvit. V klidu a včas. Pokud jste snad ve výše uvedeném přehledu poznala některou ze svých nebezpečných tendencí, vynasnažte se jí zbavit.

=========
7 věcí, které moudrá žena na muži nevyžaduje
8 pravd o mužském způsobu uvažování, které by žena měla znát

Facebook Adaline.cz